Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria!!! Megane II świeci (Service+układ oczysz.spalin)


Horst

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chłopaki zlikwidowali u mnie tą usterkę (scenic 1.5 dci 2003 z wirusem) zawór EGR był zablokowany, zdemontowali, wyczyścili i hula, u mnie poza komunikatem o usterce spadła dość zauważalnie moc silnika (bałem się o wtryski). U Pietrzaka w Katowicach proponowali wymianę koszt z robocizną jedyne 1300 szelestów, a ja zrobiłem za 100 :-)

 

Serwis zaleca, aby nie eksploatować auta z uszkodzonym układem EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba., zapodaj krótki przepis jak to zrobiłeś. Co prawda mam inny silnik ale geneza chyba ta sama. Interesuje mnie czy odciołes sam przepływ spalin, czy takze, a może tylko sterowanie podciśnieniem z vakupompy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba., zapodaj krótki przepis jak to zrobiłeś.

 

Wyjalem zawor (opis jest gdzies na forum laguny- dla 1.9 dCi) i kawalkiem blachy zaspawalem dziure ktora idzie od wydechu.Oszlifowalem spawy aby ladnie weszlo w kolektor i tyle :-)

 

Wszystko popodpinane i komputer mysli ze EGR dziala a spaliny mi nie leca do kolektora dolotowego i wreszcie nie bedzie tam takiego syfu.

 

[ Dodano: 2007-11-02, 15:22 ]

Ja nie zaślepiłem ponieważ w moim silniku nie ma takiej opcji, Gdyby się dało tak pewnie by zrobili.

 

Da sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Resources, kupiłem boscha 0.258.003.644 bo taką renault wsadzało do 2.0 8v na pierwszy montaż, kupiłem 4ro przewodową za 309zł (na ogrodowej) dedykowaną do F3R750 (cena w IC 390zł :-) )

 

poprzednia jeszcze chyba działała ale miała już zbyt długi czas reakcji i czasem autko przez to muliło, jeździłem ze 20 km z odpiętą sondą to nie było różnicy w stosunku do starej sondy

 

Human Resources, u Ciebie to będzie większy wydatek bo w 1.6 16v są dwie sondy (jedna przed i jedna za katem)

 

ps. przy wymianie u mnie gwint na starej sondzie się zerwał, więc trzeba było nowy zrobić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!