Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII 1.5dci - jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Do megane II 1,5 dci założyłem akumulator Centra Futura 55 Ah o prądzie rozruchowym 600 A (gwarancja 3 lata + serwis na terenie PL). Odpala bez problemu. Wymiary posiada te same, co oryginalny firmowy akumulator renault, więc nie było problemu z wymianą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam zamontowany w megane phI 1.9 dci 02' akumulator o pojemności 55Ah ale niestety dzis padł i musze kupić nowy. W związku z czym mam pytanie jakie powinien miec parametry i jakiego producenta. Podejrzewam ze tan który jest obecnie zamontowany jest nieorginalny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 lata później...

Do 1.5 dCi 86 KM fabryczny akumulator ma 60Ah pojemności i 600A prądu rozruchowego (EN).

Wymiary akumulatora to 242x175x190mm (długość x szerokość x wysokość)

Akumulator z zaciskami typu 1 (standardowe) z lewym minusem czyli z prawym plusem.

Fabryczny numer katalogowy akumulatora to 8200 377 297.

 

I w tym momencie powinienem przestać:)))

Bo dalsze sugerowanie producenta i typu powinien każdy zrobić wg swojego uznania.

Ja podałem tylko fizyczne gabaryty (i tu nie ma możliwości zmiany, bo większy nie wejdzie i już) oraz parametry elektryczne, które wg mnie nie powinny być gorsze czytaj niższe niż fabryczne.

Tylko celem ułatwienia podaję, że podchodzi pod te parametry m.in. Bosch S5 S5005 12V 63Ah/610A.

Taki serwis z częściami (inter cars) podaje inne typy, których rozmiary i parametry elektryczne odbiegają od tego co wsadziła fabryka. Podają inne Bosche zbyt duże (za długie) lub zbyt niskie, o mniejszej pojemności - również elektrycznej:)

A na stronie akumulator.pl dobór rozmiarów akumulatora jest zgodny z moim sprawdzeniem pt. "spis z natury" :)czyli z tym co jest w aucie zamontowane.

p.s. myślę, że dobrym doborem akumulatora jest kierowanie się jak w przypadku filtrów marką znanego dobrego producenta.

Jeśli filtry to Knecht, Bosch i Parflux. Jeśli akumulator to Bosch, Varta, Voltmaster, Exide??? Sam nie wiem. Miałem doświadczenia z Centrami Futura i Plus (2 razy) oraz Moll. We wszystkich przypadkach akumulatory skończyły życie wraz z upłynięciem gwarancji. Najwytrwalsze przeżyły gwarancję o 5 miesięcy. Nie wiem czy to pech czy dobra kalkulacja producentów. Dlatego wcześniej ich nie wymieniłem z nazwy. Ja do nich raczej nie powrócę.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru akumulatora służącego co najmniej 5-6 lat. Jak mój fabryczny Renault Tudor z września 2007, który po sześciu zimach i 7 latach eksploatacji ma już powoli dość.

Edytowane przez jamotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!