Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odgłos dobijania/stukania w tylnym zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tematów na temat "stukania" jest wiele ale nie znalazłem możliwego rozwiązania.

Jakiś czas temu zauważyłem, że przy obciążeniu tyłu (jedna osoba sporych rozmiarów siedząca z prawej strony) przy przejeżdżaniu przez duże nierówności coś jakby dobijało mi własne z prawej strony w tylnym zawieszeniu - belka jest zrobiona.

Ten odgłos dobijania/stukania zauważyłem już wcześniej i myślałem, że naprawa belki zlikwiduje problem.

Nie wiem czy to mogą być amortyzatory?

Prószę o jakiś pomysł co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka raczej dobrze zrobiona bo różnicę na zwykłych nierównościach jaki ogólnie w prowadzeniu samochodu jest widoczna.

Nie sadzę, że tłumik jest przyczyna bo słuchać to stukanie ewidentnie po prawej stronie.

Jak można sprawdzić amorki we własnym zakresie?

Jakbym ta osoba o sporych gabarytach siedziała w samochodzie i się bujała to nic nie stukało jak patrzyłem pod samochód i nic nie było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli charakterysyczne stuki, to możliwe że urwał się amorka od górnego mocowania, na pierwszy rzut oka tego nie widać, podnieś auto z tej strony ile się da i zobaczysz ewentualny urwany drut amora od górnego kielicha, oczywiscie jeśli to w ogóle to <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem również te amorki i nie są urwane. znalazłem jednak być może przyczynę tego stukania.

Wydaje się, że przyczyną może być jednak tłumik. Jedno ucho (to najbliżej końca tłumika) widać, że stuka czasami o blachę, która tam jest bo są ślady. Spróbuję przciąć to ucho albo je zagiąć bo jest za długie i właśnie przy obciążeniu może tam się obijać. Dam znać czy to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli charakterysyczne stuki, to możliwe że urwał się amorka od górnego mocowania, na pierwszy rzut oka tego nie widać, podnieś auto z tej strony ile się da i zobaczysz ewentualny urwany drut amora od górnego kielicha, oczywiscie jeśli to w ogóle to ;)

Wczoraj żona wracając z pracy zadzwoniła i mówi, że coś porządnie łomotnęło i teraz stuka jak jedzie no to ja go na kanał i tak jak opisujesz urwał się przy samym górnym mocowaniu w kielichu. Wpadłem z kumplem na pomysł żeby go pospawać no i się udało na razie trzyma, teraz muszę zamówić nowe bo oczywiście z tym spawanym jeździć nie mam zamiaru to tylko czasowe i eksperymentalne rozwiązanie. Co polecacie? to co się urwało to kajaba ale myślę, że to jeszcze oryginały więc i tak długo wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!