Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamek nie otwiera drzwi z zewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

Więc sprawa ma się tak, po wciśnięciu otwierania zamka na pilocie tylne lewe drzwi czasami się otworzą a czasami nie. Muszę je otwierać klamką od środka.

Do tego przy zamykaniu centralnego, jedne z drzwi brzęczą dziwnie, nie jest to szum pracującego mechanizmu tylko tak jakby jakaś sprężyna lub mechanizm gdzieś ocierał bądź uderzał. Jednak wszystkie drzwi są zamknięte.

 

Czy to początek końca zamka, który się czasami nie otwiera?

Co zrobić z brzęczącym zamkiem, czy da się to przeczyścić czy mam szukać dwóch zamków?

:cry: :cry: :cry:

Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłownik Ci nie pada?

W wakacje rozbierałem tylne drzwi i wydaje mi się, że u mnie nie ma czegoś takiego jak osobny siłownik tylko wszystko jest wbudowane w zamek ale może nie obejrzałem czegoś dokładnie. Czyli jak rozumiem bez rozebrania drzwi nic się nie dowiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Gacek_fm i byłem dziś u znajomego i powiedział mi ze na 90 % trzeba wymienic zamek, ale chcac otowrzyc te tylnie drzwi wystarczy nacisnac koło klami tych drzwi i się otwieraja normanlnie-bynajmniej u mnie to działa...Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

 

Mam Scenica II i dokładnie ten sam problem, o którym piszecie (w prawych tylnych drzwiach).

Panent opisany przez Wiktor3a rzeczywiście działa (dzięki), ale mam pytanie.

Czy to na pewno jest objaw śmierci zamka? ... i ile kosztuje w ASO wymiana na nowy?

 

pozdrawiam

sirdoniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie na okres letni drzwi się naprawiły;)Przyszła jesień i znów powrócił problem-ot francuska maszyna;) Pewnie w ASO sobie zaśpiewają ja na razie nie ruszam-wcisne mocniej i działa;)Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ASO za wymianę chcą 650 zł...

No i teraz mam pytanie - czy zamek w aucie z systemem hands free jest taki sam jak w aucie bez tego?

W ASO powiedzieli, że muszę wymienić zamek, a problem jest taki, że pomimo tego, iż czasem drzwi są prawidłowo zamknięte to komp informuje o ich otwarciu, a centralny nie jest w stanie zamknąć.

A może jest jeszcze jakiś ratunek oprócz wymiany??

No i czy ktoś wie czy są różnice pomiędzy zamkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wyjąć zamek i go przepłukać. U mnie było to samo. Po wyjęciu zamka przepłukałem go i przesmarowałem. Trochę popsikać WD 40 lub podobnym i będzie dobrze. Do zamka najprawdopodobniej dostał się kurz lub pył i to go blokuje. Z wymianą bym się wstrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najlepiej wymontować go i wymyć pędzelkiem w ropie, potem co się da należy lekko pokryć smarem, to samo dotyczy cięgien i przycisku blokowania. Dopiero jak te operacje nie przyniosą rezultatu trzeba wymienić siłownik elektroniczny zamka :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!