Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CC Cabrio Dach nie zamyka się do końca- zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Mam okazje kupic za dobre pieniadze meganke 2 cc jednak posiada ona taki defekt ze ta plastikowa półeczka która jest zaraz za tylnymi zagłówkami się nie domyka do końca. Widac to na poniższych zdjęciach. Macie pomysł czy mozna to jakos tanio naprawic? Czy wystarczy jakaś regulacja itp?

Do tego zaznaczylem miejsce gdzie przy plastiku brak uszczelki.

Prosze o pilna pomoc.

thumb_hosting_zdjec_1437305935__zdjecie_1.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1437305970__zdjecie_2.jpg

 

Dodano: 07 paź 2012 - 18:31

Dorzucam fotki mechanizmu-moze zauważycie tam brak jakiegos elementu itp....

thumb_hosting_zdjec_1437306021__zdjecie_3.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1437306067__zdjecie_4.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1437306100__zdjecie_5.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1437306133__zdjecie_6.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1437306164__zdjecie_7.jpg

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże jakaś regulacja ...najlepiej zamknąć dach wejść do bagaznika i sprawdzić czy za pomocą jakiejślinki nie da sie dociągnąć półki... nie wiem jak to jest z tyłu ale zprzodu przy dachu masz regulację przy końcach pancerza .A z tyłu to nie mam w tej chwili pojecia.

 

Dodano: 07 paź 2012 - 18:42

Jak dobra cena za autko to zawsze mozna inną półkę kupić ...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIgdzie w okolicach tyłu uderzony nie był..... sprawdzałem spawy na łaczeniach blachy.

 

NIc tam raczej nie podeszlo poniewaz mozna dociągnąć tzn ręką dopchnąć tą klapke-problem jest tylko taki że to bagaznik powinien dociągać tą klapke. Nie wiem czy jest dociągana jakąś spręzyna czy linka?

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagaznik nic nie dociaga. wszystko zamyka sie po koleji. Po mojemu to ktoś tam grzebał i żle złożył.W download jest plik - diagnostyka achu. Ja go nie czytałem ale może coś znajdziesz.

W instrukcji od samochodu sa opisane dwie metody awaryjnego otwierania i zamykania dochu. Tez warto sprawdzić. Wtedy bedzie wiadomo gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Subtrati-te instrukcja napewno bardzo mi się przydadzą ale dopiero po kupieniu auta. Przejrzałem je i jest tam sporo ciekawych informacji. Jednak nie ma tam jednoznacznej odpowiedzi co jest odpowiedzialne za chowanie sie tej półki ale chyba linki. W sumie w tej sytuacji chyba musze kupić autko w ciemno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno linki. Pytanie dlaczego to nie działa jak powinno, ale z drugiej strony, nawet jeśli coś jest krzywe, to jakiegoś kowala znajdziesz w okolicy. Jakoś nie sądzę, żeby miał to być duży problem. Może się okazaqć jednak czasochłonny. Jak masz czas i rozum to będziesz sobie rozbierał do skutku aż znajdziesz problem.

O instrukcjach pisałem, bo jeśli w ten awaryjny sposób dach zamknie się prawidłowo to może się okazać, że jest to jakiś problem z automatyką, to może już być droższe od kowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to wyregulować na 100%. Dość popularny problem w CC, że półka opada zbyt późno i ląduje na klapie zamiast pod nią. Jak będziesz wymianiał półkę to mechanik regulację zrobi przy jednym grzebaniu. Ważne jednak aby nie był to kowal, lecz ktoś kto się zna na tego typu samochodach. W ostateczności zostanie ASO, które wbrew pozorom też jest dla ludzi i chyba więcej niż godzinę nie powinno im to zająć, więc te nawet 150 zł za roboczogodzinę można przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robi. Gdyby nie Twoje zdjęcia to pewnie nawet bym się nie domyślił, że ich nie ma. Nawet kiedyś byłem zaskoczony tym, że ta półka jest tak bżydko obrobiona <czerwona> Myślałem, że to z oszczędności :) Nie odpowiadają one za szczelność przy zamkniętym dachu, a przy otwartym... No niby może się nakużyć do bagażnika, tylko, że to chyba nie stanowi problemu.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzalem ten dach-znalazlem dwie linki regulacyjne ale regulowanie tymi linkami nic nie zmienia w kwestii domykania plastikowej półki. Nie mam pomyslu co z tym zrobic...... Jakies pomysly?

 

Gdzies na cabrionault wyczytalem ze spreżyny sa odpowiedzialne za opuszczanie tej pólki-ale jakos nie bardzo mam pomysl jak to mialo by być.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!