Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik w daszku od wyświetlacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za co jest odpowiedzialny czujnik w daszku od wyświetlacza zegarka i radia ? Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem strzałką o co mi chodzi. Dzisiaj zdejmowałem daszek i znalazłem czujnik z kabelkiem.

daszek.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujnika wilgotności. Ktoś gdzieś takie coś wrzucił i zaczyna to żyć własnym życiem netowym. Za chwilę ktoś rzuci hasło o czujniku jakości powietrza w SII/MII itd.

W ASTRZE III jest np. takie coś, że obieg zamknięty po 15 minutach sam się otwiera.

W SII w instrukcji nic takiego nie znalazłem. Więc jadąc na wczasy chciałem to przetestować. Jechałem na obiegu zamkniętym prawie 40 minut. I nic. Zgodnie z instrukcją <czerwona>

A na obiegu zamkniętym jak szybko wzrasta wilgotność - miałem już nieźle szyby zaparowane.

Więc konstruktorzy Renault nie dali takiego prostego mechanizmu jak otwarcie obiegu zamkniętego po 15 minutach - to gdzie tam takie coś jak czujnik wilgotności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie lusterka oprócz czujnika zmierzchu (do automatycznych świateł, fotochtomatycznego lusterka) jest też tzw. turbinka - czyli czujnik temperatury powietrza w kabinie. Zwany potocznie turbinką, gdyż jest to moduł z wbudowanym mini wentylatorkiem wymuszającym przepływ powietrza przez czujnika (z jednej strony zasysa powietrze, wprowadza w taką tubę małą, w której jest czujnik i wyrzuca z drugiej) - stąd nazwa turbinka.

Z czasem ten wentylatorek niestety zaczyna hałasować (chodzi cały czas) i nawet czyszczenie na wiele nie pomaga.

Turbinka ta nie jest w samej obudowie lusterka (czyli tam gdzie jest szkło odbijające), ale w tym plastiku doczepionym do szyby/sufitu - jakby w "nodze" lusterka. Widoczna jest krateczka do obiegu powietrza.

Zdjęcia obudowy lusterka z turbinką są w tym temacie:

http://megane.com.pl/topic/13189-lusterko-wewnetrzne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lagunie II i Scenicu I z klimatronikiem w "turbince" jest czujnik temperatury i wilgotności - w Megane II tylko czujnik temperatury.

Nie znam się na lagunie - ale w tym co piszesz masz zapewne rację. Bo jak przejrzałem dostępne na allegro turbinki (czujniki temperatury) do SII/MII mają kabelki: 2xniebieski, czarny, czerwony, a do laguny mają: żółty, niebieski, zielony, czerwony i czarny.

To zresztą nie pierwsza różnica między laguną a SII/MII - najczęściej laguna jak auto klasy wyższej ma lepsze rozwiązania (np. dyskusja, w której brałem udział i ładowanie indukcyjne kart Handsfree w czytniku: w lagunie jest, w MII/SII - nie ma - a no oko wydaje się, że karty są takie same)

aszczeniak - który czujnika? Nasłonecznienia/temperatury wewnątrz kabiny? Zresztą oba są wykorzystywane przez automatyczną klimatyzację

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie lusterka oprócz czujnika zmierzchu (do automatycznych świateł, fotochtomatycznego lusterka) jest też tzw. turbinka - czyli czujnik temperatury powietrza w kabinie. Zwany potocznie turbinką, gdyż jest to moduł z wbudowanym mini wentylatorkiem wymuszającym przepływ powietrza przez czujnika (z jednej strony zasysa powietrze, wprowadza w taką tubę małą, w której jest czujnik i wyrzuca z drugiej) - stąd nazwa turbinka

Coś za wiele w tą obudowę wstawiłeś. Jeśli chodzi o obudowę podstawy lusterka to tam brak tego czujnika z fotochroma, a jeśli dosłownie o obudowie lusterka/ zwierciadła myślisz, to dwa czujniki tam się znajdujące,służą TYLKO do fotochroma.

Ponadto nie we wszystkich obudowach podstawy lusterka jest sławetna turbinka, patrz fotka w załączniku w tym poście.:

http://megane.com.pl/topic/13189-lusterko-wewnetrzne/page__view__findpost__p__302997

Tak więc uporządkujmy.

<czerwona> Czujniki zmierzchu do automatu świateł zewnętrznych, oraz czujnik deszczu- przyklejony do szyby, poniżej podstawy lusterka jednak pod wspólna osłoną.

:) W osłonie podstawy lusterka- czujniki temperatury, nie zawsze z turbinką, a jeśli już, to w sceniolach I z klimatronikiem, w zespole turbinki także z czujnikiem wilgotności powietrza.

:) W niektórych M/S II, zależnie od wyposażenia, w samym lusterku dwa czujniki reagujące na poziom oświetlenia, odpowiedzialne za samoprzyciemnianie się lusterka. Przedni, ten od szyby ściemnia lusterko jak na zewnątrz robi się ciemniej, drugi ten od środka auta przyciemnia dodatkowo jeśli w niego poświeci ktoś od tyłu.

:) I ostatni czujnik znajdujący się w tej części auta, podnoszący komfort i którego dotyczy ten temat, to czujnik nasłonecznienia, współpracujący z automatyczną klimatyzacją. Jest on na środku szerokości podszybia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!