Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzaski spod kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dziś rano gdy ruszyłem spod domu i skręciłem kierownicę maksymalnie w lewo (przy końcowym etapie skręcania) usłyszałem dwa niepokojące trzaski jakby ktoś łamał plastik, przy maksymalnym skręcie w prawo nie ma takiego objawu. Wysiadłem z samochodu i zacząłem kręcić kierownicą trzaski są tylko w kabinie, pod maską oraz na zewnątrz pojazdu ich nie słychać. Po zmianie wysokości kierownicy (mam możliwość regulacji wysokości) trzaski ustały przy skręcie w lewo za to pojawiły się po niewielkim skręcie w prawo (za punk odniesienia biorę koła ustawione na wprost), są cichsze jak na początku ale słychać jakby coś tarło o coś. Co może być przyczyną tej sytuacji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

tak trzaski, tarcie ogólnie cały ten hałas wynika z taśmy poduszki orientujesz się jak go zniwelować?.

 

Oraz kolejny problem pojawił się dziś rano mianowicie zaświeciła mi się kontrolka poduszki oraz pojawił się komunikat "lenkradsperre defekt" co po przetłumaczeniu daje uszkodzenie blokady kierownicy. Sprawdziłem styki kostek pod fotelami to nie to, ale udało mi się zaobserwować inną ciekawą sytuację kręcę kierownicą to raz włącza się ten komunikat i zapala się lampka "SERVICE" a raz gaśnie tak jakby w zależności od ułożenia kierownicy pojawiała się usterka w postaci braku blokady kierownicy, i znikała. Ma ktoś jakieś rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak trzeszczy w kierownicy 99% poszła taśma. Mozna kupić nowy element w aso za cenę podaną wyżej albo poszukać na forum lub allegro osób naprawiających.

Można tez spróbować zrobić samemu jest cały watek na forum ale... myk jest z dostaniem samej taśmy odpowiedniej długosci.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolego na 100% przestawiła ci się zębatka w zwijaczu i doszło do zerwania taśmy i dlatego zaświeciła ci się kontrolka z poduszek. Podczas zerwania się taśmy doszło do złamania takiego plastiku co dociska taśmę i tyle. Radzę zregenerować bo kupując używany może ci się rozlecieć bo tygodniu kręcenia kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!