Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lewa lampa przednia


zyto

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem megankę 2 i na przeglądzie dowiedziałem się , że lampa przednia od kierowcy jest angielska więc lipa po przeglądzie trzeba kupić lampę

dopomóżcie koledzy jaka to ma być lampa i jakie oznaczenia ma mieć abym nie kupił angielskich częsci

siedzac za kierownica to po mojej lewej stronie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na reflektorze musz być oznaczenia

1. strzałka w prawo - reflektor przeznaczony do ruchu lewostronnego (np. z auta z rynku UK)

2. brak strzałki - reflektor do ruchu prawostronnego

3. strzałka z lewym i prawym grotem - reflektor symetryczny lub z możliwością przestawienia wiązki (nadaje się i do UK, i do Polski.)

 

homologacja:

Homologacja Litera E z liczbą w kółku oznacza homologację europejską, liczba obok E oznacza kraj wydania homologacji (np. 1 - Niemcy, 13 - Luksemburg, 20 - Polska). Siła światła Jeżeli reflektor może spełniać funkcję światła drogowego, jego siłę oznacza się liczbą, np. 12,5, 20, 30, itp. Siła lamp świecących jednocześnie to maksymalnie 75. Atest Liczba pod kółkiem lub obok niego to oznaczenie atestu. Dwie pierwsze cyfry (np. 02) to regulamin, wg którego badano reflektor, a kolejne cyfry - np. 0278 - to nr atestu.

 

 

Najczęściej spotykane kody używane w 37 krajach dopuszczających reflektory i tylne światła zespolone zgodnie z przepisami ECE:

E1 - Niemcy,

E2 - Francja,

E3 - Włochy,

E4 - Holandia,

E5 - Szwecja,

E6 - Belgia,

E7 - Węgry,

E8 - Czechy,

E9 - Hiszpania,

E10 - dawna Jugosławia,

E11 - Wielka Brytania,

E12 - Austria,

E13 - Luksemburg,

E14 - Szwajcaria.

czyli jak masz oznaczenie E11 bez strzałek-to samo...zegnaj dowodzie, i dodatkowa flaszka na przeglądzie...

Edytowane przez Wydma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!