Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki podklamkowe problem


Rekomendowane odpowiedzi

dotyczny Scenic II nowa kasta 03- :

wysiadły oba czujniki podklamkowe (hands free) po stronie kierowcy (nie otwiera i nie zamyka), strona przeciwna oraz bagażnikowy dziala ok

 

czy komuś z Was też szwankują? jak sie zabrać do naprawy / wymiany?

Czy tylko ASO zrobi to szybko i sprawnie? i pytanie za ile? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
System jest połączony tak że jak padnie jeden czujnik to nie działa cała strona.

 

Chyba nie do końca tak jest od tygodnia jestem posiadaczem scenic II z problemem tylko otwierania drzwi kierowcy (zamykanie działa prawidłowo) Pozostałe drzwi i bagaznik działa wszystko (zamykanie i otwieranie). Powtórzę: tylko drzwi kierowcy żeby otworzyc trzeba dwa razy pociągnąć za klamkę... Może ktoś podpowie co sprawdzić i co może być uszkodzone? Czy to te n czujnik optyczny pod klamką? Połączenia typu złącze drzwi i wtyczki pod tapicerką (z tyłu klamki) sprawdzałem. Prosze o konstruktywną podpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bo tu trzeba rozroznic padniecie microswitcha od padniecia czujnika optycznego. Jak padnie switch to tak jak ktos napisal pada zamykanie caklej strony. Jak pada czujnik to tylko w danych drzwiach. Kilka razy wymienialem switcha u siebie i zawsze jak pdal to padalo zamykanie calej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy wymienialem switcha u siebie i zawsze jak pdal to padalo zamykanie calej strony
No cóż. U mnie jak padł, to tylko tych jednych drzwi nie mogłem zamykać przyciskiem w klamce. Drugie po tej stronie działały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z mikroswitschem - muszę wymienic. Pytanie jest następujące: czy dysponuje ktokolwiek jakąśkolwiek instrukcją o wymianie, jaki typ trzeba kupić i ile to kosztuje. Rozbieranie klamki zapewne nie jest proste, jakiekolwiek wskazówki bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam teraz roboty przy tych mikrowyłącznikach.

Lubią przymarznąć i głupieć.

 

Potwierdzam, u mnie w południe do słoneczka pieknie działają, wieczorem strona od kierowcy niestety nie zamyka. Trzeba czekać na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam czy jak kolega wyżej pisał musi pociągnąć dwa razy za klamkę bo inaczej się nie otworzy to padł czujnik optyczny wie ktoś jak go wymienić ??

Przy okazji przycisk w klamce od zamykania drzwi tez nie działa. Dwie rzeczy naraz w klamce naraz możliwe ?

 

Powinno to działać tak: wkładam dłoń pod klamkę i powinien się automatycznie otworzyć a jednak się nie otwiera więc ciągnę pierwszy raz zamki się otwierają potem muszę pociągnąć drugi raz i dopiero otwieram drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!