Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zderzak przedni od dołu


dartek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem typowo mechaniczny, śruba się kręci i nie mogę zdjąć tej dolnej osłony od zderzaka.(chciałem się dostać do klaksonu)

Czy ktoś wie jak ugryźć ten problem?

Czy te śruby mają jakieś nakrętki od góry, czy wkręcają się bezpośredmio w blachę?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba jest wkręcana w nakrętkę umocowaną do belki na wcisk. Gdy za mocno się wkręca śrubkę to nakrętka zaczyna sę obracać w belce i powstaje problem. Tak na szybko to można kątówką ściąć łepek śruby by zdjąć osłonę. Następnie jak już będzie dojście do nakrętki to można ją wybić a w to miejsce założyć śrubę z gwintem M6 i dużą podkładką. Skręcić mocno nakrętką i będziesz miał wystającą do dołu szpilkę. Osłonę zakładasz na tę szpilkę i mocujesz za pomocą nakrętki z podkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tak zrobię, dzięki za pomoc, może uda mi się dotrzeć wreszcie do głuchego klaksonu, chociaż ktoś już go wcześniej wymieniał bo nie jest oryginalny (spojrzałem przez gril), a klaksonem steruje jakiś przekażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w tym będziesz grzebał, to zaopatrz się w zespól klaksonów z LAGUNY II. Jest zdecydowanie lepszy jak cherlawy scenicowski, a z demontażu w Allegro niewiele kosztuje. Jak go podwiesić jest w moim temacie, link w podpisie poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby odkręcić klakson nie trzeba zdejmować całkowicie zderzaka - odkręcasz boki, górę, odchylasz zderzak do przodu. pod spód koniecznie coś podłożyć może być na płasko pojemnik plastikowy 5 litrowy i masz dostęp do klaksonu.

ja założyłem zwykły metalowy.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A osłona od spodu może zostać przykręcona i nie wyłamie się przy odchylaniu?

 

I jeszcze pytanie, gdzie znajduje się przekaźnik+bezpiecznik odpowiedzialny za włączanie klaksonu, bo może tam jest problem i nie będę musiał walczyć ze zderzakiem?

Edytowane przez dartek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekaźnika a zderzak śmiało opuczaj po odkręceniu śrubek w nadkolach. Zwróć tylko uwagę na przewód od przeciwmgielnych, tam jest dość krótki kabel i może się rozpiąć przy opuszczaniu zderzaka. Przewód ten jest od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!