Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Otwieranie z pilota, a światła


cza1zip

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram samochód z pilota z daleka i się otwiera i zapalają się światła mijania !? Tak ma być ? Mało tego, później jak chce go zamknąć z pilota to się zamyka, a światła nadal się palą. Postałem parę minut i nic, cały czas się paliły. Co jest nie tak ? Pomoże ktoś ?

Edytowane przez cza1zip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie otworzyłem samochód i odjechałem. Światła miałem ustawione na mijania i mam wyłączony czujnik zmierzchu.

 

Dodano: 24 paź 2012 - 10:35

Dzisiaj rano znowu była taka sytuacja, że z daleka otworzyłem i zapaliły się światła mijania, wsiadłem, pojechałem do sklepu, przychodzę ze sklepu otwieram z pilota z dość bliska i się nie zapaliły światła :/? Nie wiem o co biega. W ogóle denerwuje mnie to że otwierając samochód poprzez czujniki w klamkach i wchodząc to już się zapalają światła. Wolałbym żeby przy uruchomieniu silnika się zapalały.

Edytowane przez cza1zip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no czyli tak jak w innych samochodach. Po prostu czytałem posty o automatycznych światłach i się pogubiłem już trochę. Czytałem też że zalapiają niektórzy czujnik zmierzchu. Ok dzięki za klarowną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmierzchu chyba tylko ja mam zaklejony w sceniolu drugim. Powodem jest potrzeba włączania automatycznego świateł jak pokrętło jest na dźwigni w pozycji "0". Tak, jakby noc panowała cały czas.

Jak było stale w poz 2 (zapalone światła) to zapalały sie po rozruchu i gasły po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi, jednak czasami przy przełączaniu kierunkowskazów pierścień przełączał się na postojowe. (bardzo lekko się przekręca z 2 do 1) Musiałem tego pilnować. Obecnie nie ma z tym problemu, poniżej poz "0" jest już tylko ogranicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w skrzynce z bezpiecznikami pod maską - albo z przekaźnikiem który się włącza po odpaleniu silnika albo jego sterowaniem.Spróbuj odłączyć na parę minut akumulator aby zresetować tą skrzynkę(BSI) .Pamiętaj że po podłączeniu akumulatora musisz przyuczyć szyby i mieć kod do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może czy jak miałeś ustawione światła na mijania caly czas tak jak ja to opisałem to miałeś podobną sytuację

Nie nie miałem takich objawów. Przy stałym ustawieniu na poz. 2 światła włączały się po rozruchu silnika, a gasły po jego zatrzymaniu i otwarciu drzwi. nie miałem wówczas aktywowanej funkcji automatycznego włączania świateł. Przez przypadkowe przełączanie na poz 1 postanowiłem aktywować automat, zakleić czujnik i pozostawiać przełącznik na "0"

W obecnym ustawieniu najbardziej mi to odpowiada, zapalają się po rozruchu, a po zatrzymaniu silnika światła gasną przy otwarciu drzwi, albo po przełączeniu na moment na postojowe i powrót do "0" jak z auta nie wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz robię tak: przy każdym wyjściu z samochodu wyłączam światła na pozycje 0 (przy wyłączonym czujniku) i jak odpalam samochód to przełączam na mijania, czyli normalnie, ale zauważyłem że nawet jak otworzę auto i do niego wejdę w ogóle nie dotykając przycisku s/s to i tak mogę włączać i wyłączać światła. Tak powinno być ? też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak otworzę auto i do niego wejdę w ogóle nie dotykając przycisku s/s to i tak mogę włączać i wyłączać światła. Tak powinno być ? też tak macie ?

Tak. Jest to normalny objaw w megance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!