Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzedać ale za jaką kwotę?


sony77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam Megane 2 ph1 Grandtour 1.9 dci 120 koni 2005rok w wypasie LUXE DYNAMIGUE na alusach 17.W kolorze POLAR-GRAU METALIC.

Przebieg 185 tys km,z książką serwis,stan bezwypadkowy kupiłem w salonie na gwarancji.

Auto chodzi super,nie miałem żadnych poważnych awarii,tylko zmieniłem alternator za brak ładowania.

Czy 17 tys zł za zarejestrowanego w stanie bardzo dobrym czy jest dużo?czy mam zmniejszyć cene?

Bo patrząc na rynek sprzedaży to widuje tez w rocznikach 2005 dci za nawet 13-14 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem w kwietniu megane II 1.9 dCi z 2003 r. za 13 tys. zł. Miałem wersję prawie gołą, z atrakcji była klima manualna, nawet lusterka były sterowane ręcznie. Poszła 3 dni po wystawieniu auta z kartką przed dom. Kupił gość z niedalekiego bloku. Twierdził, że widzi jak autko codziennie jeździ, więc musi być OK. Mam nadzieję, że się nie rozczarował, bo przy spotkaniu mówimy sobie "dzień dobry", a nie widzę oznak wrogości. Wszystko zależy od szczęścia. U mnie kupujący był tak napalony, że nawet się wiele nie targował, a po pierwszym telefonie prosił, abym wjechał autem na podwórko, żeby dłużej z kartką nie stało.

Sorry za OT.

Myślę, że jeżeli jesteś pewny stanu technicznego auta, to cena jak najbardziej ok. Tylko musisz trafić na swojego kupca. Są tacy, którzy nauczyli się już, że co tanie to drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - ja mam z 2002 roku w lux privilage z 1.9 dci, która obecnie ma 214 tys nalatane. Za mniej niz 15 tys bym nie puścił bo stan jest idealny. Wczoraj robiłem przegląd to aż diagnosta mi pogratulował tak sprawnego i zadbanego autka. A to że są tańsze? Niech sobie będą... Na wszystko jest klient. Jednemu zależy na cenie innemu na stanie technicznym i pewnej historii auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto od pierwszego właściciela zawsze jest droższe od rynkowych ''okazji'' więc śmiało możesz się cenić jeżeli naprawdę nie ma się do czego przyczepić :(

 

doinwestowane zawsze warto kupić i zaoszczędzić niepotrzebnych stresów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówicie,też byłem na przeglądzie tydzień temu to diagnosta się dziwił że wszystko idealnie.Mówił żeby tanio nie sprzedawać,bo jak widzi ktoś przyprowadza z handlarzem meganki to same trupki odsyła do domu;)

Tylko jest problem mały wystawiłem na próbę na kwotę 16900zł i ani jednego telefonu nie miałem od dwóch mcy-czy to nie dziwne??

 

http://otomoto.pl/renault-megane-luxe-dynamique-serwis-salon-C24878467.html

 

ale tak jak powiedziałem nie sprzedam poniżej podanej kwoty,wolę pojeździć a wiem co mam.

Edytowane przez sony77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony77 czy auto było we wrześniu w salonie na przeglądzie :( Pytam bo znalazłem VIN decoder i pokazuje, że auto 23.09.2012 było na jakimś przeglądzie z przebiegiem 184500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wtedy jakim cudem widać przebieg w internecie :( pytam bo to może być pomocne przy zakupie auta :) chociaż renault można sprawdzić w serwisie ile miało za granicą to z innymi markami już słabo. Cenę na razie zostaw. Ja swoją astrę sprzedawałem 3 miesiące. Była w ogłoszeniach a poszła "z kartki" pod domem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wtedy jakim cudem widać przebieg w internecie :( pytam bo to może być pomocne przy zakupie auta :) chociaż renault można sprawdzić w serwisie ile miało za granicą to z innymi markami już słabo. Cenę na razie zostaw. Ja swoją astrę sprzedawałem 3 miesiące. Była w ogłoszeniach a poszła "z kartki" pod domem :)

Tak cenę zostawię,poniżej tej ceny nie sprzedam.Teraz mam kartkę i stoi kolo biedronki;)Jutro jadę na giełdę do Bydgoszczy zobaczymy;)

Oczywiście można sprawdzić w Aso Renault potwierdziło ze taki przebieg to prawdziwy nie cofany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy są właśnie idioci w naszym kraju... Wolą kupić wypicowanego na sprzedaż ulepa z przebiegiem zrobionym na 130 tys km za 13 tys zł. Bo przecież auto które ma przebieg prawie 190 tys km to juz przecież złom :( A tak naprawdę kupują sprowadzane furki z dieslem pod maską które mają już lekko 300 tys km :) Aż się dziwię że ta Megana się jeszczę nie sprzedała, bo widać że na prawdę zadbana sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, zadbane auto = wysoka cena. I tak też to działa w umyśle kupujących..

Oj kolego, chyba nigdy nie sprzedawałeś auta :)

Klienci szukają jak najtańszych.

Zadbany Ok ale im taniej tym lepiej a najlepiej za półdarmo. :(

Takie czasy niestety.

Kwotę możesz dać większą a potem schodzić po 500 zł co miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem,całkiem niedawno. Ale auto miałem średnio zadbane... więc i cena była średnia. Poszło po tygodniu,a chętnych nie brakowało. Jak kupowałem megi,to z premedytacją szukałem samochodu od 1szego wł. które by nie było podejrzanie tanie. Cenę zapłaciłem wysoką,ale miałem świadomość że wiem za co płacę. Gdyby sprzedawca chciał mało,to do dziś bym się zastanawiał co jest nie tak z tym samochodem :( Już dawno się nauczyłem,że na tym rynku nie ma cudów,nie ma super okazji. Wiem,każdy chce kupić 'prawie nówkę',z przebiegiem 2 tysięcy, do tego za pół ceny. Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!