Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to akumulator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Renault Megane I ph II 99 r 1.9DTI

Odkąd kupiłem auto były problemy z zapalaniem go ( raz na jakiś czas, kiedy nie pochodził pare dni, albo robiło się zimniej), nie chciał wtedy odpalać, ale rozrusznik normalnie kręcił , pokeciłem go chwilę strzałka na obrotomierzu unosiła się coraz wyżej i zapalał. Byłem u mechanika wymieniliśmy zaworek zwrotny i filtr paliwa, jednak nic to nie dało. Poradził mi abym po nieudanej próbie zapalenia samochodu podpompował go taką "gruszką" przy pompie. Kiedy pompowałem go tą "gruszką" zapalał od razu. Teraz spadł śnieg i pojawił się grubszy problem. Okazało się , że akumulator się rozładował ( nie chciał kręcić ani nic, zero reakcji na przekrecanie kluczyka ). Naładowaliśmy, więc akumulator, który rozładował się po 2 dniach. I teraz moje pytanie:

- Czy to aby na pewno akumulator się "uszkodził" czy może być to wina jakiś innych elementów ( kolega wspominał coś, że może np ładowania nie mieć )

- czy jak wymienie akumulator pomoże to także na zapalanie samochodu ?

Mój akumulator to 74Ah , 12V

Edytowane przez mikim160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych temperaturach dobra bateria to podstawa :(

ale, jeżeli wcześniej na w miarę dobrym aku też były problemy to niekoniecznie to mogło być to, albo tylko to...

jeżeli już wymienisz aku, to od razu sprawdź ładowanie, żeby później się nie okazało, że nowy aku zajeździsz :)

a przyczyn może być bardzo dużo, poczynając od schodzącego paliwa, walniętymi świecami lub modułem nimi sterującym, ogólnie z wtryskiem lub nawet kompresją ale do tych rzeczy potrzeba fachowca z komputerem itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!