Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oszuści internetowi-wyłudzenia pieniędzy od firm


pizza

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj kolejny list miłosny od firmy starającej się naciągać firmy (najczęściej małe, średnie ale także i duże) na nienależne koszty. Trochę szczegółów można znaleźć w tym miejscu ale ja akurat dostałem list o zupełnie innej tematyce:

 

thumb_hosting_zdjec_1351511841__oszusci_002bez_danych.jpg

 

Ciekawy jest też regulamin jak można rozwiązać taką współpracę (OWU w załączniku jako plik pdf).

 

Jeżeli dotyczy to kogokolwiek z Was, znajomych itp puśćcie temat dalej. Ja już miałem z tego rodzaju firmami do czynienia, udało mi się uniknąć płacenia ale wiem ile nerwów mnie to kosztowało. Mam nadzieję że potęga internetu zadziała i ostrzeżenie trafi do dużej liczby potencjalnych ofiar.

ORF-AGB.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejni naciągacze. Ja kiedyś dostałem takie coś: http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,12338389,Naciagacz_pisze_do_firmy__zadam_110_zl_za_wpis_do.html

Trzeba czytać uważnie wszelkie regulaminy, oferty itp, a będziemy bezpieczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Córka dostała coś podobnego i kazała mi to zapłacić. Ja czujny jestem i zacząłem czytać co i jak. Okazało się, że to też jakiś "rejestr", też powołujący się na paragrafy itp. Kwota coś koło 150 zł, widać jakiś klon z uwzględnieniem dewaluacji. ;).

Córce wytłumaczyłem tylko, że to naciąganie. Niestety wyrzuciła to pismo do śmieci, zrobił bym skan, a z oryginałem udał się na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilą od pewnego naszego użytkownika PW na ten temat (niestety już zapłacili oile dobrze zrozumiałem), może przykleimy ten temat gdzieś wyżej żeby była bardziej widoczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu "działalności" nie idzie zwalczyć prawnie? Są przecież dane chociażby nr konta a po tym idzie dojść bez problemu do właściciela, i nawet prywatnie idzie dojść na kogo jest założone i gdzie (niekoniecznie legalnie), Przecie to jest istne wyłudzenie pieniędzy, tym powinny zając się policjanci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest taka prosta. Każda firma może działać na podstawie własnego regulaminu w któreym drobnym drukiem będzie stało że wpis jest płatny 150 zł/mies. a umowę podpisujesz na 3 lata wysyłając faksem podpisany papier. I rozliczenie raz do roku. W tym momencie masz jeszcze drobnym druczkiem przy miejscu na Twój podpis ze oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i zobowiązuję się go przestrzegać w tym momencie jesteś u nich na tacy i teoretycznie mają Cię w garści. Tak po prawdzie, wiekszość z nas nie czyta regulaminów albo czyta je nieuważnie. Jako ciekawostkę prawniczą pokażę że nawet w majestacie prawa bycie uzytkownikiem tego forum mogłoby być płatne gdzyby admin (Krzychu) wpisał w regulaminie że warunkiem uczestnictwa jest opłacenie składki w wysokości xxxx zł. płatnej raz do roku a wymówienie swojego członkowstwa udziału) moze nastąpić przez pisemne wymówienie na 3 miesiące przed kolejnym automatycznym przedłuzeniem konta za 3 lata... Tylko tutaj mamy do czynienia z człowiekiem rozsądnym i uczciwym który niczego takiego nie zrobił i nie zrobi. Co do czytania regulaminu to ile jest kwiatków tutaj co Greenpeace zwalcza z różnym skutkiem (PL znaki, zakaz multipostingu, używanie szukajki, odpowiednie nazywanie tematów itd.).... Krótko mówiąc czytać, czytać i jeszcze raz czytać bardzo dokładnie. Dzisiaj przyszło do mnie do firmy pisemko z kolejnej tego rodzaju firmy, jezeli jeszcze nie trafiło do okrągłego segregatora to jutro zeskanuję i tutaj podwieszę.

 

A żeby zaczęto ich ścigać trzeba udowodnić ze dzialali z zamiarem oszustwa od samego początku co nie jest tak łatwe do udowodnienia. A nawet jezeli to delikwent likwiduje firmę pod ta nazwą i za chwilę otwiera kolejną. Rachunek bankowy to mały problem, trochę nakładów na druki, pocztę i trochę jeleni się złowi, proceder jest opłacalny jak widać...

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie "pisemka" należy zanosić na policje lub poszukać w sieci namiary na prokuraturę, która prowadzi już taką sprawę i wysłać im skan tego pisma ze swoimi danymi kontaktowymi. Samo pismo zabezpieczyć w standardowym segregatorze biurowym. ;)

Myślę, że jakby kilkadziesiąt osób zaczęło wysyłać takie e-maile do prokuratur to może by się tym zajęli?

Pozostają media, RMF lub Fakt bardzo chętnie się tym zajmą, a jak się jeszcze dopisze, że poszło do prokuratury...

 

Poza tym pizza ma rację - nie czytamy regulaminów, a jak już je czytamy to nic z tego nie rozumiemy. Niestety prawie wszystkie regulaminy są nieczytelne, a im jest większy tym trudniej się go czyta. Są nawet specjaliści od pisania tego typu regulaminów/umów.

No i jeszcze to że główny tekst, ten najbardziej widoczny, napisany jest bardzo mądrym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nowe pisemka przychodzą z Polskiej Inspekcji Pracy zredagowane w sposób ewidentnie próbujący na nas wymusić wpłatę w celu uzyskania certyfikatu - podpisuje się niby jakiś inspektor, ale to nie ten PIP, o którym wszyscy myślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie otrzymałem kolejny list, wq się bo musiałem dymać po niego na pocztę :(

Jak ktoś obie chce poczytać to proszę.

thumb_hosting_zdjec_1407320574__beztytulu.jpg

 

Nawet wujaszek gugel podpowiada nazwę firmy, a tu chyba najlepiej opisane.

Zdaje się, że znowu zbliża się nowa fala naciągaczy.

Uważajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!