Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana paska rozrządu K7M 8V


__Robert__

Rekomendowane odpowiedzi

no witam panowie własnie o to chodzi ze nie jestem pewnien i dlatego zabrałem sie za to kiedyś w korsie tak miałem dawno temu troszke pobronkowalismy z kumplem i przy zakładaniu umyknął nam jeden ząbek na wałku roz.. przy wkręcaniu sie na obroty strasznie sie mulił tu jest identycznie a było dobrze nie chce robic metody prób i błedów dlatego zadałem takie pytanie. jest jakaś metoda na to??? oglądałem nawet silnik znajomego i on ma czarną pokrywke zaworów chyba blaszana i tam jest znak a u mnie w tej aluminiowej nic nie ma a na dole to juz w ogóle porobiłem niby znaki bo wyciagałem pompe ale za cholere mnie sie to nie podoba to ich ustawienie. moze porobie fotki ktoś coś zkuma. na nowym pasku mam znaki ale czy one coś dają zebym chociaz wiedział odległość ząbków . a czy czasem w koło zamachowe sie jakiegoś bolca nie wkłada??? pamietam w jakimś peugocie tak było. pozdro i czekam ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj E-mail to ci wysle

 

[ Dodano: 2008-11-05, 07:29 ]

witam a wiec tak w razie by sie komus moze pzydało pasak zainstalowany. górne koło ustawiłem aby punkt na nim był centralnie na srodku pokrywki zaworów a dolne poprostu zaufałem punktą na pasku. jest tam kierunek i punkty no i chodzi i wygląda na to ze jeden ząbek na górnym było do tyłu czyli przeskokło ale czemu .pasek nie był jakiś [ciach]owy nawet chyba ktos go niedawno wymieniał naciągniety tez był raczej ok. wsio wymienione smiga. moge fotki wrazić gdy by ktos kiedyś miał ten sam problem pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

jak w temacie chce sprawdzić czy pasek jest prawidłowo założony, przy tych silnych mrozach ( abyło -30) coś podczas rozruchu się zminiło silnik lżej kręcił ale dziwnie i jakby w kolektor ssący oddawał,podejrzewałem zerwanie paska,ale jest cały . Czy jest możliwy przeskok na wale,bo na kole od wałka rozrządu to nie możliwe, tylko ja u siebie nie widze tych znaków na obudowach, jakby trochę inne :-( , ktoś ma na to jakiś patent... np z kołem zamachowym, jak nie zczaje zaciąg do mechanika czeka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

OJOJOJOJJJJJ to mnie koledzy zmartwiliście bo ostatnio sciągałem głowice i byłem przekonany że mam nacięcie na bloku silnika bynajmniej tak pisali w książce, więc rozebrałem głowice ściągając pasek bez malowania znaków, co się okazało mam nacięcie na pokrywie zaworów lecz na bloku brak :P i co ja mam teraz biedny zrobić ? normalnie katastrofa :P jak to teraz ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ze nie ma naciecia na bloku silnika i jak mam ustawić teraz wał korbowy ... ? zresztą jak grochem o ściane ;p już wcześniej to pisałem a ty zadajesz ....... pytania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bloku powinien być znak pod kołem zębatym wału korbowego, drugi znaczek jest na zębatce wałka.

Znak powinno być widać po zdjęciu nadkola i prawego koła.

Poświeć latarką i powinieneś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!