Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie pytanie czy felga R 14 podobno z laguny (jest to felga stalowa rozstaw srub pasuje i otwor piasty tez) z oznaczeniem ET 50 bedzie pasowała do megantki nadmienie ze teraz w megance mam R13 i ET 36 z gory dziekuje za szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów - mam pytanie - czy ktoś wie czy są felgi stalowe 14` do scenica 19 dti bo mam mały problem-- W moim scenicu oryginalnie zamontowane są alu 15` z oponkami letnimi postanowiłem więc kupić zimówki. Pomyślałem, że zmiana na rozmiar mniejszy ale wyższy 185/70/14 w zimie się sprawdzi. Pełen optymizmu zakupiłem przecudne frigo II, oczywiście nówki na ogólnieznanym serwisie oponiarskim w necie . Oponki przyjechały punktualnie więc ... pojechałem do warsztatu do kolegi "Mietka" i .... k.. m... chciałem żeby oponki założył na flegi stalówki a on mi na to, że jakiś silnik mam mocniejszy i w związku z tym są większe zaciski hamulcowe i 14` nie wchodzą. Pytanie moje brzmi czy ktoś wie czy może są jakieś specjalne do 1,9 dti felgi 14` czy może mam szukać kupca na nowe oponki 14 i kupować od razu 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilem scenica swojego to stal na kolach 185/70R14 i to tez silnik 1,9 dti 98KM.

Zalozylem na lato alu 195/60R15 a te 14 co byly wczesniej zostawilem na zime.

Wiec: u ciebie haczy zacisk o felge bo masz najprowdopodobniej felgi od innego samochodu a nie renault. masz inne ET felgi niz powinno byc.

Tak ja mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET (offset lub inaczej odsadzenie) felgi

Odsadzenie informuje o odległości płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej - podawana w mm.

ET jest charakterystyczny dla każdego modelu felgi a nie modelu samochodu.

Offset może mieć wartości zarówno dodatnie jak i ujemne i informuje

o położeniu koła we wnęce nadkola. Im większe ET, tym felga głębiej schowana w nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jedno szybkie pytanko.

 

Potrzebuje na zime kupic 4 stalowe felgi do megane II.

 

Znalazlem ciekawa oferte ale sa to felgi ze scenica I ph II tez 15

 

I tu moje pytanie czy beda te felgi pasowac czy maja takie samo ET i otwor centrujacy (czy jak to sie tam fachowo nazywa)

 

 

--

Quba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się do tego tematu bo nie znalazłem nigdzie takich informacji.

 

Zamierzam kupić felgi:

 

Felga stalowa Magnetto Wheels do samochodu Renault Megane II, produkcja w okresie 11.02-

 

Wersja silnikowa: 1.4i/1.4i-16V/1.5dCi/1.6i/1.6i-16V/1.9dCi/2.0i/2.0i-16V

Typ: M

Felga: R1-1468

Rozmiar: 6.5Jx16

Rozstaw: 4x100

ET: 49

CH: 60

 

Czy będzie pasować z tego wszystkiego co wyczytałem i to co mi wcześniej pisali koledzy na forum to tak lecz wole się upewnić. No i zamierzam kupić śruby bo "znawca" mówił, że te oryginalne, które mam sie rozwalą po zimie (po prostu zużyją) no i jaki skok gwintu muszą mieć sruby? Jaki rozmiar aby nie kupić shitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo aby się upewnić bo przezorny zawsze ubezpieczony te będą pasować?

 

http://moto.allegro.pl/item251664798_nowe_sruby_do_felg_aluminiowych_i_stalowych.html

 

A jaka dł gwintu?

 

[ Dodano: 2007-10-11, 22:51 ]

A jak ta felga, którą podałem wyżej pasi, że tak powiem ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahu, 16 cali to ja mam na lato, na zimę mam stal 15 cali, chyba, że masz już opony to inna sprawa, zmierz długość gwintu ale dłuższych nie kupuj bo felga stalowa jest cieńsza w miejscu styku z piastą, jak Ci się nie spieszy to jutro wieczorem mogę zmierzyć długość oryginałów ( kulowe ) do stalówek, daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!