Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam Scenica z alumami 14 cali i oponą 175/10. Musze kupić stalowe o tych samych wymiarach ET 36 i śr. otworu centr 60,1 mm. Alumy mam ET 38.

Czy ktoś może wie jakie samochody (oprócz scenica) maja jeszcze takie same parametry felg? (clio?; cango?) A może nic z Reno?

Drugie pytanie to czy opona może mieć wymiar 175/65 (jakie będzie przekłamanie na liczniku) lub 185/70 (czy przy ET 38 i szer 185 zmieszcze się?)

Dzięki.

Szukam na Allegro i marny wybór do Scenica.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem sobie nowe zimówki 185x65x15 i chciałem dokupić stalowe felgi do nich.

Na Allegro były felgi 6,5JX15 H2 ET 43 4X100MM które kupiłem. Niestety dostałem 6,5J 15CH ET50 Laguna My98.

Człowiek, który mi je opchnął twierdzi, że nie będzie problemu i będą pasowały. Jednak po przejrzeniu forum zgłupiałem. Jak to będzie z trwałością łożysk? I czy nie będą zbytnio wystawały?

Kupowałem co innego, dostałem co innego, więc jeśli jest choć cień podejrzenia, że będą z tymi felgami problemy to sie będę wykłócał o wymianę na odpowiednie.

AZyja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZyja, Do tych opon przewidziane są felgi 6Jx15 ET 43. 6.5 cala to trochę za dużo jak do opon 185 mm. Może być problem z rozpompowaniem opony na feldze.

Próbowałem znaleźć jakieś zestawienie jakie opony do jakich felg i niestety poniosłem porażkę. Masz może jakiegoś linka gdzie można poczytać o tym poczytać? Ewentualnie pójdę na łatwiznę i zapytam jakie opony do tych felg i czy to lepiej czy gorzej dla opon zimowych.

 

Fakt, że przy zakładaniu trzeba było małą sztuczkę zrobić, ale opona ładnie się trzyma.

Sztuczka znana przez wszystkie zakłady czy tajemnica zawodowa nielicznych? Nie chciałbym, żeby się nagle okazało, że fachowcy albo schrzanią, albo stwierdzą że się nie da i wyląduję na lodzie (dosłownie :-x )

 

Kwestię estetyki i wyglądu już znam, a co z tymi łożyskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bylo na forum

M12x1.5 dl gwintu 20mm (calej sruby 50mm)

stozek, na klucz 19

do alu 5mm dluzsze

 

sprawdzalam z kolesiem z allegro ktory sprzedaje sruby i ma takie sruby na klucz 19 za 3.50szt, ale gwint ma 26mm i twierdzi, ze innych nie ma. Podobno te kilka mm nie przeszkadza, bo sruba i tak sie wkreci, ale jak jest naprawde...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!