Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny dźwięk z silnka


gothmogPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wymianie rozrzadu oraz oleju filtrow itp pojawil sie dziwny dzwiek w silniku (metaliczny) przy ok 2000-2500 obrotow

myslalem o zlym utawieniu rozrzadu ale to juz wyjanilem i jest ok, dzisiaj mechanik zdjal glowice i nie widze na niej zadych sladow

uderzenia, zawory ok. niewiem co myslec prosze o pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłby to straszny zbieg okoliczności . . . po posultacji z inny mechanikiem zaczął się proces rozbierania

poszczególnych zaworów, twierdzą że panewki to ostateczność bo dzwięk dochodzi od strony głowicy.

Mam nadzieje, że nie będzie to jakiiś drobiazg.

Czy rodzaj oleju(10w40 mobil) może mieć wpływ na prace zaworów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jak najbardziej ok. jakby to był jakiś mineralny to mogłoby coś bardziej klepać - można się dosłuchać wtedy jakiegoś metalicznego klepania z każdej strony silnika. daj znać co i jak bo ciekaw jestem..... może to jakiś gigantyczny luz na zaworach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masakra, zrobiona głowica wymienione nawet samoregulatory, na początku było ok

chodził bardzo cichutko i nagle się zaczeło. . . ten chraktrystyczny dzwięk który daje

skończona panewka.

A tak mnie zapewniali w autoryzownym serwisie, że to na 100% od głowicy.

Sam jestem sobie winien bo znajomy mechanik stwierdził że jedna panewka jest lekko przetarta

ale uparłem się na wiedze "speców" z renault, którzy w końcu nawet jego przekonali.

Jutro ciąg dalszy ściągamy miskę i zobaczymy.

Czasem myśle, że mam do tego auta za duży sentyment :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panewka jak dostanie luzu to puka od samego początku,w miare rozgrzewania coraz bardziej.Jeżeli Twój kolega stwierdził ,że jest przytarta to zakładam iż odkręcał korby-może nie dokręcił?Warto sprawdzić rolki na dzwigniach zaworowych (czy się obracają.)Moja megi jezdzi od nowości na mobil 10w40 przez ok 200.000 i jak zdjąłem pokrywy (też pukało) to się okazało ,że panewki wyglądają jak te z pudełka.U mnie winnym pukania okazał się łańcuszek napędu pompy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!