Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Mogli by dopieścić megane IV i pozmieniać np. wszystkie światełka na ledy, światło stop, kierunki, nie wiem jak we wnętrzu, wycieraczki i spryskiwacze poprawić, wycieraczki tak ustawić żeby zgarniały choć by jak w MIII bo podobno zostaje duuuuży margines na przedniej szybie, bo raczej miejsce na tylnej kanapie się nie powiększy ani bagażnik, w MIV po złożeniu tylnych siedzeń widać pokaźny próg. Ogólnie nie mogę się przyczepić do wyglądu bo samochód wygląda rewelacyjnie :) nie wiem jak z użytkowaniem jakie są mankamenty podczas użytkowania ja mam MIII ostatni face lifting tył jajo ale za to bagażnik jest większy niż w MIV. Jeżeli już miał bym się czepiać to do palety silników, do MIV by pasował 1,6 Tce 150 / 160 KM. Bo autko wyglądem nie pasuje do 1,2 Tce 130. Ale gdzieś w temacie wyczytałem że ma wejść silnik.... uwaga 1,3 Tce HEHEHEHE ale ile koni to ma mieć nie wiem, zakładam że podniosą do 140. Ciekawe tylko czy do Polski wejdzie GT Line <_<

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bedzie silnik 1,6 tce 150KM. Przez pół roku urywania auta nie złożyłem ani razu siedzeń więc nie wiem czy to taki wielki -. Wycieraczki fakt nei dochodza do konca ale to w niczym nie przeszkadza, nawet uwagi na to nie zwróciłem dopóki nie przeczytałem o tym fakcie.Spryskiwacze są już montowane prawidłowe, żarówki jak przeszkadzają można wstawic LEDy :)

 

PS. Jestem zadowolony z silnika 1,2 spalanie elastycznosc i osiagi na duzy +

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potwierdzą się informacje dotyczące silnika 1.3, to zastąpi on jednostkę 1.2.Tak samo, jak u VW 1.4 zostaje zastąpiony większą i mniej zawodną (przynajmniej na to liczy VW) jednostką 1.5. Liczba KM prawdopodobnie się nie zmieni. Jednostką o większej mocy jest 1.6 Tce i ta prawdopodobnie wejdzie do Megane.

Edytowane przez wojfux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt 1,2 Tce 130 KM ma świetne osiągi jeżeli chodzi o spalanie, elastyczność jak na taki silnik też jest dobra, dzisiaj zrobiłem ponad 300km wycieczka z rodzina z Elbląga -> Hel -> Elbląg średnie spalanie 5.0L z resztą o spalaniu jest dość dużo w moim temacie, choć w mieście rewelacji nie ma zejść można do 7,5 przy spokojnej jeździe. Ale przyjdzie lato może będzie mniej palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel odebrał w minionym tygodniu fajną Megi 1,2 Tce w wersji BOSE. Pobawiłem się, pojeździłem i powiem, że całkiem fajne. Silnik nawet nie najgorzej ciągnie. Ale spalanie w mieście 9,1. Pewnie po przejechaniu pary tysi km spadnie ale ogólnie szału nie ma.

Natomiast na plus prowadzenie. Lepiej jak w poprzedniej Megance.

Ciekawe są też nastawy od Eco do Sport. Pojemność bagażnika również dobra. Wydaje się bardzo ciekawe autko. Zobaczymy jak w użytkowaniu będzie się spisywało. I silnik 1,2.. bo jakoś nie jestem osobiście za bardzo do niego przekonany. Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byś chciał zmienić, wygląd?

Wyglad jest OK, ale wypas kuleje. Brakuje radaru bliskiego zasięgu, co w konsekwencji powoduje, że tempomat wyłącza się poniżej prędkości 40 km/h, a tym samym nie wspomaga jazdy stop&go w korkach (ta przydatna funkcja występuje u bezpośrednich konkurentów). Przydałyby się też bardziej „inteligentne” reflektory (brak funkcji selektywnej korekcji wiązki świateł drogowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze rozumiem, że wcześniej były 2-punktowe? U mnie są już 3-punktowe ale i tak działają średnio. Egzemplarz jest z końca roku, październik lub listopad. Może muszę podnieść strumień nieco w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Megane IV z silnkiem 1.6 SCe, ogólnie jestem zadowolony, auto prezentuje się bardzo dobrze, ale ma w mojej opinii dwa mankamenty:

 

niezbyt precyzyjny układ kierowniczy - bardzo wrażliwy co przy wyższych prędkościach powoduje dyskomfort w trakcie jazdy. Lepsze mogłoby być także wyciszenie samochodu - przy wietrze wyraźnie słychać i czuć podmuchy w trakcie jazdy

 

fatalne spryskiwacze - przy prędkości powyżej 120 km/h praktycznie nie jest możliwe wyczyszczenie przedniej szyby, gdyż płyn nie dochodzi nawet do szyby. Wydaje mi się, że Renault powinno wymienić ten element w ramach gwarancji, gdyż nie spełnia on kompletnie swojej funkcji ... Spryskiwacze działają poprawnie tylko do prędkości 30-40 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!