Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Utopione radio?


Rekomendowane odpowiedzi

Rany, jak się coś sypie, to wszystko naraz....

 

Wpadłem dzisiaj na pomysł, żeby sobie wentylację zdezynfekować. Kupiłe tą piankę z dłuuugaśnym rurkiem i wedle instrukcji zacząłem pryskać do przewodów.

 

Popryskałem (chyba nieco przegiąłem), wyschło i zonk.

 

Włączam radio - działa, ale na wyświetlaczu tylko zegarek i temperatura - bez nazwy stacji. Przełączanie przyciskami działa, ale wyświetlacz martwy. Pilot tez nie działa.

Ok, pomyślałem, zalałem styki, wyschnie i będzie działać. Dziarsko właczyłem ogrzewanie, nadmuch na środek, zamknąłem środkowe wyloty, żeby grzało kolumienkę i jadę. Po 10 minutach włączam radio wyświetlaczyk ekstra działa, pilocik też :-) A że za gorąco mi już było, wyłączam grzanie, wrzucam nawiew na szybę a po chwili wyświetlaczyk zdycha razem z pilockie i znowu nic...

 

Pytanie: Łodafak ????

 

Jakby była wilgoć, to powinno wyparować i jak zaczęło działać, to już nie powinno paść znowu chyba... Może to nie wilgoć? Ktoś ma jakieś większe pojęcie o fizyce ode mnie i potrafi to wytłumaczyć?

 

A pomyśleć, że przez 6 lat nic poza cewkami się nie chrzaniło.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij radio i zobacz gdzie masz ślady tego środka !! Kostki połączeniowe przeczyść specjalnymi środkami do styków np KONTAKT. Kontakt 60 jest chyba do czyszczenia a kontakt WL do wymywania pozostałości - nie pamietam - POCZYTAJ

Rozbiernij obudowę radia i zobacz co zalałeś i tak samo wymyj to dokładnie tym środkiem. Potem trzeba dokładnie wysuszyć - może pomoże.

A na przyszłość jakby komuś jeszcze przyszło do głowy robić tak jak kolega to niech powyższe będzie nauczką :!: Lepiej oddać do fachowca i zapłacić te 100 zł.

Układy z klimą odgrzybia się psikając środek na parowniczkę po wyjęciu filtra pp :!:

Tak robią w ASO - potem cała procedura oczyszczeniem i z odparowaniem tego środka bo jest szkodliwy :!:

Układu bez klimy w zasadzie nie ma co czyścić bo nie ma grzybków - wymiana fitra załatwia sprawę. Jak ktoś chce dla zapachu to niech sobie kupi zapach albo psiknie czymś na sam filt, co bym jednak odradził, ponieważ te środki zapachowe są lekko oleiste i zapychją filtr przyciągniętym brudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!