Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja drzwi SCENIC II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś pomoże i przystępnie napisze jak regulować drzwi kierowcy by ładnie się spasowały, zamykały itd.?

Jestem po wymianie ogranicznika i szczerze nie za bardzo mi się to chyba spasowało a ktoś może ma lepsze doświadczenie?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

ps. admina proszę o pomoc ..przez przypadek zamiescilem post nie tu gdzie trzeba... nie widze opcji zmiany kategorii??

Edytowane przez mfikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem...

tylko że zupełnie nie wiem mimo wszystko jak się do tego zabrać.

u mnie sytuacja jest taka:

1. zawias górny - przykręcenia do auta nie ruszałem za to drzwi były ściągane

2. zawias z ogranicznikiem - ściągany cały bo wymieniany

sytuacja jaka jest teraz.. drzwi nie zamykają się tak gładko jak pasażera

opisze to inaczej.. drwi pasażera jak sie je zostawi w ostatniej pozycji ogranicznika - czyli najmniej otwarte. to wystarczy tylko pchnąc je lekko. same się łądnie zamkną

- drzwi kierowcy zaś raz się zamkną raz nie.. szczerze to nie wiem czy są ciut za wysoko czy za nisko... po obrysie auta nie widać różnic do strony pasażera.

 

czy pozostaje mi jedynie matoda prób i błędów?

Edytowane przez mfikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie miałem klucza odpowiedniego(

poza tym miałem dość strzelania ogranicznika...

wiem zrobiłem w sumie bzdurę bo teoretycznie można odkręcić tylko 2 nakrętki od drzwi przy ograniczniku i dwie sruby do auta

lekko podważając drzwi dałoby radę...

chyba nie myślałem wtedy))))

i teraz mam dylemacik mały

drzwi jak się je lekko puszcza nie zamykają się tylko zostaje taka szpara na 5 mm

jak się trochę mocniej popchnie to sie zamkna...

generalnie nie wiem jak stawierdzić czy są za wysoko czy za nisko czy poszły wgłąb ( chyba dół mi trochę poszedł wgłą:(

teraz się nareguluje )

a klucz plaski...czy jakiś tzw klucz fajkowy byłby najlepszy?

no i jak moje prace wpłyną na sczelność? tzn przyleganie drzwi w raz z uszczelkami...przekonam się po wjechaniu w kałużę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!