Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brud na desce rozdzielczej + trzeszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pytanko

Czy w waszych megankach również pojawia się problem z brudem na desce rozdzielczej. Nie chodzi o kurz tylko jakieś paprochy które pojawiaja sie na podszybiu diabli wiedza w jaki sposób.

Wyczysciłem autko na błysk, wymieniłem filtr przeciwpyłkowy, po dwóch dniach zaglądam do środka , kurzu nie ma za to dużo jakiś paprochów. Nie wiem jak to dziadostwo wleciało. Tak jaby wylatywały z szczeliny między szyba a deską? Deska strasznie skrzypi na dziurach. Może ktos robił i wie jak i co poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skrzypieniu jest temat a w nim opisane sposoby na te nieprzyjemne dźwięki.

http://megane.com.pl/topic/33845-trzeszczace-podszybie-rozwiazane/

Co do brudu, przedmuchałeś zespół nawiewu na max obrotach wentylatora w czasie wymiany filtra????

(dopiero potem sprzątanie)

Czasami w czasie wymiany potrafi z filtra wlecieć coś głębiej i jest za filtrem, później wylatuje to kratkami do środka. U mnie najczęściej to nasionka brzozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie to ta gąbka, bo przy wymianie filtra miałem okazję użyć odkurzacza i wydaje się że wszelkie syfy jakie były w miejscu filtra wyciągnełem. Trzeba pocztać o skrzypieniu deski, rozkręcić i wymienić gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest, bo auto kupione z świadomościa iż było bite w przód ( swiatła atrapa od PHII) deska rozdzielcza nie była wymieniana przynajmniej vin na niej się zgadza a poduchy sa na swoim miejscu,pasy orginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

przeniesiono

Witajcie Forumowicze,

 

czy spotkaliście się z trzeszczeniem kokpitu w Megane II Grantour ph. II :)?

Chodzi o okolice nawiewu, blisko szyby w środkowej części (mam nawigację Carinat, ale dźwięk dochodzi jakby z wnętrza kokpitu).

To jakby dźwięk trzeszczącego plastiku - bardzo irytujący szczególnie na bruku lub drogach o kiepskiej jakości.

Postaram się nagrać ten dźwięk.

Dodatkowo tuż przed środkowym nawiewem (np. po wyczyszczeniu kokpitu) pojawiają się małe, czarne drobinki jakby plastiku.

Do tego jeszcze zapach spalin przy zapłonie (wydech do ziemi, więc może nawiew zaciągać, ale czy na pewno?) oraz przy mijaniu np. kopcącego autobusu lub TIRa :\

 

Czy ktoś spotkał się z takimi problemami?

 

Poza tymi problemami auto przejechało już ponad 210000 km bez zająknięcia i jestem z Megi bardzo zadowolny :)

Jestem nowy na forum - będę wdzięczny za wszelkie informacje i wskazówki.

 

Pozdrawiam,

Mati

post-55441-0-51654500-1360323695_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!