Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Laguna II 1.9DCI KOMBI 2004R


sebol39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zakup Laguny II 1.9dci 2004r kombI.Prosze o pare porad na co zwrucic szczegulna uwage przy zakupie auta ,chodzi mi w szczegulnosci jak sprawdzic silnik i błedy ktore siedza w komputerze.jak sprawdzic czy karty działaja dozrze ,no i co tzreba sprawdzic itp.Przepraszam za błedy ale jestem dyslektykiem .Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7 i nie ten dział. W przypadku problemów z pisownią sugeruję zacząć korzystać np. z przeglądarki Chrom, która to od razu zaznacza błędy oraz podpowiada poprawną pisownię. Tego nawet nie da się czytać. Na czerwono błędy rażące, podkreślone błędy mniejsze.

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką Lagunę z tym silnikiem i z tego roku i wiem co nieco... Po pierwsze auta te do 2003 roku miały na atrapie między przednimi światłami ostatni szczebelek w kolorze szarym (pozostałe są czarne). Od 2004 roku (moje było z kwietnia 2004 roku) wszystkie szczebelki są czarne. Otwierając maskę na obu błotnikach widać ich daty w trzech kółkach (rok, miesiąc i dzień). To wyklucza (w pewnym stopniu) jakieś stłuczki. Oba błotniki są plastikowe, maska to jakiś stop - jest bardzo lekka). Zerknij pod spód czy osłona silnika jest kompletna i nie jest połamana. Czujnikiem lakieru nie sprawdzisz tylnej klapy. To również jakiś stop. Jeśli auto ma ksenony to sprawdź czy działają (czy się wysuwają i chowają - to notoryczna usterka, z którą trzeba się pogodzić). Na forum laguny próbowałem nawet rozebrać spryskiwacz lampy, aby przesmarować - z marnym skutkiem. Jeśli szyba jest oryginalna i z 2004 roku, a auto ma czujnik deszczu to również go sprawdź. Dodam, że od 2004 roku czujniki deszczu mają inny kształt (taki lekko kopnięty prostokąt). Przed tym roku czujniki miały kształt prostokąta - dość wąskiego). Sprawdź również czy za tylnimi drzwiami po obu stronach są ponaklejane folie przezroczyste. Ślad po nich (klej) to jeszcze nie problem, bo przynajmniej progi nie były malowane. Ich brak powinien wzmóc czujność. W silniku musisz ściągnąć pokrywę, aby sprawdzić czy nie ma wycieków. Potrzeba kluczyka. (Nie pamiętam jakiego - chyba 10 lub jakiś imbus podobnej średnicy). W aucie sprawdź czy lusterka się składają (jeśli jest taka opcja). Auto powinno odpalać tylko przez krótkie naciśnięcie przycisku. Jeśli musisz go trzymać jak kluczyk w zwykłym aucie to w czytniku karty pękł taki plastikowy języczek. Jest to do zrobienia w domu. Prosta sprawa, ale jednak. Z tyłu jeśli jest opcja, że się otwiera sama szyba lub cała klapa to na 100% jest zasyfiony odpływ wody w klapie. W autach bez tej szyby takiego odpływu nie ma. Odpływ widać po otwarciu samej szyby. Na dole jest otwór. Na forum wspomnianej laguny rozebrałem klapę i zrobiłem manual z fotkami jak się to oczyszcza. Banalna sprawa.

W aucie jeśli włożysz kartę i nagla gasną wszystkie kontrolki na raz to grzebane było w elektronice... W kierownicy od dołu jest małą dziurka. Jeśli włożysz w nią śrubokręt to można wysunąć do góry poduszkę powietrzną i sprawdzić jej rok lub czy wogóle jest. Wsadzając ręce pomiędzy podsufitkę i dach można namacać kurtyny lub ich brak (tak sprawdzał poduszki gość w w ASO przy mnie i kupującym moje auto - jak szło na sprzedaż).

Więcej uwag jak się namyślę i przypomnę sobie :(

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert... jestem w szoku... miałem megane I phII (i parę innych aut) i myślałem że wiem na co patrzeć przy zakupie następnej renówki ale o tych rzeczach nie słyszałem ...cóż wiadomo laguna a megane to wogóle inny temat. MOIM SKROMNYM ZDANIEM TEMAT TEN POWINIEN BYĆ PRZYPIĘTY NA GŁÓWNEJ STRONIE.

Szacun i dzięki wielkie. :(

 

p.s.

przymierzam się też do laguny ale w benzynie założyłem temat proszę WAS co o niej sądzicie ?

 

http://megane.com.pl/topic/43240-20-16v-turbo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Laguny II od 2004 roku miały wzmacniane IC trzema czarnymi cienkimi paskami. Przed tym rokiem takiego czegoś nie było. Problem rozlatujących się turbin to notorycznie zapychający się syfem i szlamem wężyk przy turbinie (nie wiem dokładnie jaki) co doprowadza do niej olej. Czasami pada... przycisk od awaryjnych. Koszt w ASO to ok 100zł. Wymiana banalna. Lekki wyciek przy egr to jeszcze nie problem. Do wymiany jest oring za bodajże 50zł (jeśli dobrze pamiętam - sam taki wymieniałem - banalna sprawa). Zawsze można zbić cenę jeśli sprzedający o tym nie wie :mrgreen: Brak w dieslu wygłuszenia maski to podejrzenie wymiany i malowania jej lub czegoś innego... Jeśli ktoś ma w LII navi to na forum Laguny jest osobnik, który potrafi ją spolszczyć (Dstorm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!