Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwięk z silnika od rana 2.0 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Problem pojawia się tylko rano i po kilku minutach cichnie. Czy macie pomysł z czego dochodzi ten dziwny dzwięk? M2 ph1 CC 2.0 16v Odgłos pojawia sie w 20 sekundzie...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam w mojej megi tez pojawial sie ten dzwiek i znajomy mechanik podpowiedzial mi zeby nie wymieniac tego na nowe tylko rozebrac stare wyczyscic sprawdzic membrane czy nie jest peknieta i lekko rozciagnac sprezynke jak na razie 4 miesiace i cisza :mrgreen:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

:D

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po prawej stronie kolektora za przepustnicą (lepsze dojście jest po zdięciu rury łączącej kolektor z filtrem ) jest taka plastikowa stożkowa puszeczka trzeba ją zdemontować , rozebrać i wyczyścić . W środku jest membrana i duża sprężynka którą trzeba rozciągnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem-wrzucam fotki-myśle że się przydadzą. Zgodnie z info rozciągnąłem sprężynę którą oznaczyłem strzałką na zdjęciach-faktycznie efekt jest. Auto znacznie rzadziej wydaje z siebie ten dzwięk-zdarza mu się to głownie w momencie odpalania albo gaszenia silnika. U mnie ten element był bardzo brudny-widać pełno jakiegoś żółto tłustego nalotu-wyczyściłem.

Jednak pojawił się problem z podwyższonymi obrotami na biegu jałowy(wymiana uszczelki przepustnicy nic nie dała). Dlatego zastanawiam się:

-do czego słuzy ten element

-jak się nazywa?

-czy nie powinienem go spowrotem nasmarowac?

-jak dziala?

thumb_hosting_zdjec_1358149798__2012-12-25-664.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149817__2012-12-25-665.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149829__2012-12-25-666.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149845__2012-12-25-667.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149859__2012-12-25-668.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149871__2012-12-25-669.jpg

 

Dodano: 15 sty 2013 - 13:27

Udało mi się ustalić ze ten element to jest jakis regulator/odma. PRawdopodobnie dawkuje ilosc powietrza jaka dociera do silnika. Prawdopodobnie pod wpływem ciśnienia albo zasysania ta sprezyna wpuszcza wiecej lub mniej powietrza. Wiec wydaje mi sie ze zdecydowanie to moze byc problem moich podwyzszonych obrotów na biegu jałowym. Z tego wnioskuje ze rozciaganie tej sprezynki to nie jest dobry pomysl... Niestety nowy element kosztuje 160zl. Jakies pomysly w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRawdopodobnie dawkuje ilosc powietrza jaka dociera do silnika.

Trochę źle to interpretujesz.

To jest zawór który dopiero przy odpowiednim, niepożądanym nadciśnieniu w skrzyni korbowej, pod tłokami, przepuszcza jego nadmiar do układu dolotowego. Rozciągając sprężynę "ustawiłeś" go na wyższe ciśnienie otwarcia, to może skutkować samoistnym rozłączeniem odmy w innym miejscu i zabrudzenia komory silnika tłustymi oparami oleju. Dla samych tłoków taki lekko podwyższony opór od dołu nie powinien stanowić problemu, by to miało znaczenie dla pracy silnika.

 

no chyba ze się mylę i w benzynkach to coś służy w innym celu, a tylko jest podobne do tego co opisałem

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!