Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie - elektryka w Megane 1.4 8V 96r


QRA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Megane 1.4 75KM z 1996r. W autku dwa tygodnie temu został wymieniony parownik na nowy, przewody zapłonowe na nowe NGK, świece NGK i kopułka zapłonowa (to brązowe po prawej stronie do czego podłączam przewody zapłonowe). Do tego przed regulacją gazu został wyregulowany luz na zaworach wedle wskazań serwisowych. Sprawdzone zostało także ciśnienie w cylindrach i jest bardzo dobre. po tych wszystkich zabiegach przejechałem tysiąc kilometrów i coś się stało, a mianowicie auto zaczęło mocno szarpać podczas przyśpieszania na ciepłym silniku i do 3 tyś. obrotów dalej zbiera się doskonale. W aucie nie brakuje mocy jednak szarpanie jest tak mocne że nie da się jechać. Po wizycie u gazownika powiedział mi, że to coś nie związanego z gazem i doradził wymianę cewki, więc pojechałem na pobliski szrot i wsadziłem inną cewkę (u mnie jest ona marki MOTOROLA) lecz niestety to nie pomogło i nadal szarpie. Nie wiem już kompletnie co robić i serdecznie proszę o pomoc, czytałem wiele podobnych tematów na forum jednakże żaden nie odnosi się dokładnie do mojego przypadku. Dzisiaj jeszcze odkryłem, że jak zgaszę w aucie światła to obroty na biegu jałowym wzrastają, gdy wyłączyłem jeszcze radio i nawiew to jeszcze bardziej wzrosły, a autko minimalnie mniej zaczęło przerywać. Ogólnie autko zbierało się bardzo dobrze i nie było żadnych szarpań i przygód. Spalanie 7.5/100. Minimalne falowanie obrotów na biegu jałowym.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc ponieważ jutro mam wolne i chciałbym to naprawić. Z góry wszystkim dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, szarpane wystepuje na benzynie czy gazie? Druga sprawa po prawej stronie masz rozrzad a nie kopułke. Nastepna to cewka jest simensa (oryginalna). Moze sprecyzuj troche swoje zapytanie. Przechodzac do ewentualnych napraw do sprawdzenia jest masa silnika i akumulatora.

 

 

BYMOTORAZRMAXXHD

Edytowane przez Merkaba
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i przeczyść (dokręć) przyłącza masowe na silniku i przewód masowy (plecionkę) przymocowaną do karoserii. Następnie przeczyść klemy wraz z przyłączonymi do nich przewodami. Proponuję również sprawdzić ładowanie akumulatora. Objawy, które opisałeś (wzrastanie obrotów) wskazują na kończący się alternator (efekt taki dają również zanieczyszczone lub niedokręcone klemy).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj dokładnie wszystko to co opisałeś ,,Kreciq" + wyczyściłem kostki i posprawdzałem połączenia kabli w skrzynce przekaźników jak i przy akumulatorze, jednakże problem nadal istnieje. Niestety popsuł mi się miernik i nie mogłem zmierzyć napięcia na alternatorze, jednak z drugiej strony co ma alternator do iskry? Wydaje mi się że napięcie do świec nie idzie z alternatora. Po 2 gdyby alternator padł lub dawałby mniejsze napięcie to chyba akumulator byłby nie doładowany, a autko kręci jak szalone więc akumulator jest doładowywany. I tu pojawia się magiczne pytanie czy awaria alternatora może powodować moją usterkę? Jeżeli tak to dlaczego tylko na ciepłym silniku, a nie od razu po rozruchu?

 

O i jeszcze jedna kwestia, rozebrałem kopułkę i tam zauważyłem dziwne ślady na stykach. Zjechałem je papierem ściernym jak i styk na palcu na którym był osad, ale to nie pomogło. Gdy autko jest zimne czyli przez pierwsze 5 km to śmiga niczym ferrari, ale gdy tylko złapie temp. to tak szarpie że aż kręgosłup boli.... Sprawdzałem jeszcze czy w nocy nie widać żadnych promieni prądu czy też światła pod maską, jednak ani na biegu jałowym ani po przy gazowaniu nic nie zabłysnęło.

Nie mam już sił i kompletnie nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie szarpanie w escorcie wymieniłem wszystko (świece, kable, cewki, filtry 300 zł) i nic nie pomogło. Z racji tego ze potrzebowałem sprawne auto musiałem sprzedać go później od kupującego dowiedziałem się ze wystarczyło wymienić sterownik silnika (300 zł) i autko odżyło. Z twojego opisu wygląda na to samo,choć nie dam sobie ręki uciąć ze to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarób tak podejdź wieczorem do auta odpal go, podnieś mache i zobacz co się będzie działo.

Może tylko któryś z przewodów lub świec ma przebicie będzie się to objawiało skakającymi iskrami po silniku i kablach.

Przewód cewka kopułka też był wymieniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskałem przewody obficie wodą, cewkę i kopułkę jednak nie widać żadnego iskrzenia, nawet po dodaniu gazu i wkręceniu silnika na wyższe obroty. Wymieniłem jeszcze dzisiaj palec rozdzielacza kopułki na nowy, ale i to nie pomogło (stary był wytarty).

Edytowane przez QRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma alternator do iskry? Wydaje mi się że napięcie do świec nie idzie z alternatora. Po 2 gdyby alternator padł lub dawałby mniejsze napięcie to chyba akumulator byłby nie doładowany, a autko kręci jak szalone więc akumulator jest doładowywany

Alternator produkuje iskrę. Alternator produkuje prąd do wszystkiego w aucie, co pobiera prąd. Jak pobór prądu jest większy, niż jest w stanie wyprodukować altek, dopiero wtedy wkracza do akcji akumulator, który uzupełnia braki alternatora.

Alternator nie działa tylko i wyłącznie na zasadzie działa-nie działa. Jak szczotki lub komutator jest na wykończeniu, nie jest on w stanie przenieść do instalacji odpowiednio dużo prądu. Jak nie zużywasz więcej prądu, niż aktualnie produkuje alternator, to akumulator będzie doładowywany prawidłowo i możesz nawet nie wiedzieć o padającym alternatorze. Dlatego powinieneś sprawdzić ładowanie.

Nie zrozum mnie źle. Alternator absolutnie nie ponosi odpowiedzialności za szarpanie auta. Ustosunkowałem się do drugiej części Twojej wypowiedzi (tej o rosnących obrotach).

Co mogę jeszcze doradzić, to reset komputera, poprzez odłączenie klemy minus na kilka minut i przejechanie kilku km tylko na benzynie (przynajmniej rozgrzania silnika do momentu występowania anomalii i sprawdzenie, czy nadal występuje).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki. jutro wyciągam alternator z auta i jadę go oddać do regeneracji ponieważ spada na nim napięcie po włączeniu np. świateł (10V). Przy normalnym działaniu jest max 11,8V.

Napisze po regeneracji jaki efekt.

 

Dodano: 01 gru 2012 - 20:10

no i niestety regeneracja alternatora nie pomogła a nawet jest jeszcze gorzej i auto jeszcze bardziej szarpie. Jedyna różnica jest taka że mocniej świecą światła i nie spadają obroty silnika po włączeniu świateł....

Macie jeszcze jakieś pomysły? Bo ja już kompletnie mam dość! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja alternatora nie pomogła (...) i auto jeszcze bardziej szarpie

Pisałem wyżej, że alternator nie ma na to wpływu.

Sprawdzałeś, czy komputer silnika nie jest zamoczony ? Przeczyść również w nim piny (styki), zrób to również we wtyczce. Jeżeli nie pomoże, skłaniam się do opinii kolegi paska o możliwym uszkodzeniu komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdze że problem tkwi tylko i wyłącznie w masie silnika i/lub akumulatora...

Albo jedź w końcu do konkretnego magika który ogarnia tematy elektryczne a nie wywalasz kasę w błoto.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdze że problem tkwi tylko i wyłącznie w masie silnika i/lub akumulatora...

Twierdziłem to w pierwszej mojej wypowiedzi w tym temacie. Ale jeżeli kolega QRA w kontynuacji pisze, że już to sprawdził, nie drążę tego dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!