Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie drzwi M II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawdz schowki w podłodze, miałem to samo w schowkach są czujniki otwarcia ( taki pałączek wystający ). Po stronie kierowcy się uszkodził i wsisnąłęm go na stałe i problemu już nie ma ;-) ale podświetlenia jak go otworze to już nie ma :-) Jak to sprawdzisz daj znać. Pozdrawiam :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie sprawdzałem ale myślę że to ten sam bezpiecznik co od całego oświetlenia wewnętrznego samochodu. Może sprawdź miernikiem czy masz napięcie na którejkolwiek z żarówek i jakie. Napisz co ustaliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co ustaliłeś.

Ok dzięki za radę jutro sprawdzę i dam znać. A który dokładnie to jest bezpiecznik?

 

[ Dodano: 2008-01-14, 15:24 ]

Dzisiaj sprawdziłem wszystkie żarówki w oświetleniu drzwi i są OK ale napięcia brak. :cry: Oświetlenie wnętrza oraz bagażnika działa, w schowku też się świeci a lampki nie. Jak może być przyczyna braku napięcia? Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując schemat dla lampek oświetlenia dół drzwi Nry 1118,1119 przód i 1120 i 1121 tył niestety są one podłaczone równolegle i zasilane z bloku "645" z wyjścia nr 9 przewód czerwony. Masa to końcówka nr 10 podłączona do wspólnego punktu masy pozornej E13AC-1.

Punkt ten zwierany jest do masy przez wyłączniki krańcowe klap schowków lewego i prawego. Może być że obydwa wyłaczniki są uszkodzone lub odłączone. Inną przyczyną może być uszkodzenie ścieżki bloku 645 i tu bez jego otwarcia się nie obejdzie. Jeśli jednak w pn 9 bloku 645 przy podniesionej klapce schowka jest napięcie (pomiar woltomierzem), lub na 1 kolejnych żarówek, to trzeba szukać w okablowaniu masy pozornej i wyłacznikach krańcowych klap. W bloku 645 jest również ściemniacz !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem schemat i sprawdziłem po wypięciu bezpiecznika nie świeci się żadna lampka, tak więc są na jednym obwodzie. Sprawdź jeszcze włączniki w schowkach w podłodze, może tam się robi jakieś zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnych oględzinach schowków w podłodze, stwierdzam że nie ma tam żadnych włączników. Pewnie je żabojady (tak samo jak halogeny) wymontowały :?: . Czy ich brak może odpowiadać za to że światełka nie świecą? Czy i gdzie takie włączniki można nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!