Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada drzwi tył, jak spiąć z drzwiami pasażera z przodu?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Szanownego ogółu forumowiczów:

jak zrobić by drzwi pasażera były również podłączone pod blokadę?

z założenia mam blokowane tylne drzwi i szyby, ale mój syn ostatnio jeździ w foteliku z przodu ( wiadomo obok tatusia)

tylko że czasem mam dość jak gmera przy otwieraniu szyby i drzwi... zastanawia mnie czemu nie jest to sprzężone z założenia.

może ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna możliwość to wymiana zamka na 6pinowy i podłączenie dwóch dodatkowych przewodów z tylnymi drzwiami,Jeżeli chodzi o wyłączenie przycisku od szyby to problem bo tym zarządza komputer.(UCH)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel możesz proszę przybliżyć temat?

co oznacza - wymiana zamka na 6 pinowy? muszę szukać zamka od tylnych drzwi z kostką która ma dwa dodatkowe piny i właśnie to spiąć z tylnymi prawymi drzwiami?

w takim razie gdzie jest blokowanie przednich drzwi pasażera? one przecież też się blokują po naciśnięciu przycisku w kabienie ( ew. po przekroczeiu 10km/h) nie wystarczy tylko coś przepiąć i podłączyć do tylnych ( tylko własnie co?)

 

Co do jazdy dziecka z przodu ... używam fotelika z bazą ISOFIX i mój mały ( 3 latka) chce po prostu więcej widzieć i jeździ z przodu czasem

oczywiście bezpieczniej z tyłu ale.... no własnie po to chcę przepiąć blokowanie szyby żeby wszystko mieć pod ręką jako kierowca

 

w innych autach jakie miałem blokada zawsze blokowala wszystkie drzwi oprócz kierowcy. nie wiem czemu scenic tylko tył)

Edytowane przez mfikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne zamki są 6 pinowe bo mają dodatkowy silniczek do blokowania klameczki wewnętrznej - ale nie pasują do przednich drzwi.Należy nabyć zamek 6 pinowy do drzwi przednich prawych ale jest to rzadkość w Megane II , prędzej znajdziesz do Laguny II będzie pasować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa ... no tak ... przecież o klamkę chodzi...

wielkie dzięki za podpowiedź ;)

jeszcze poszukam i popytam czy dla scenica tak jest ja mam megi scenic ii))

swoją drogą śmieszne to na plastiku nad drzwiami z tyłu jak wół od nowości jest wytłoczony napis megane mimo że to scenic przecież)

Edytowane przez mfikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do szyby w prawych przednich drzwiach, to w ostateczności można odłączyć wtyczkę od przycisku sterowania tą szybą. Powinna nadal działać z panela w drzwiach kierowcy. To oczywiście do czasu aż małolat zacznie ignorować ten niedziałający przycisk.

 

Dodano: 25 lis 2012 - 15:45

swoją drogą śmieszne to na plastiku nad drzwiami z tyłu jak wół od nowości jest wytłoczony napis megane mimo że to scenic przecież)

Pochodzenie ma znaczenie, z rodziny Meganek Sceniol się wywodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!