Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

 

Mam może dość banalne pytanie jednak nie daje mi ono spokoju.

Moje autko stoi na warsztacie ponieważ stwierdzono usterkę pompy ABS, ma więc zostać wymieniona. Mechanik twierdzi, że jest ona zamontowana na grodzi oddzielającej komorę silnika od kabiny po prawej stronie. Co oczywiście utrudnia jej demontaż i winduje koszty operacji. Dlatego też ma do was pytanie, czy pompa ABS rzeczywiście znajduje się w tak trudno dostępnym miejscu? Aktualnie nie jestem w stanie tego sprawdzić osobiście bo do końca tyg. niema mnie na miejscu. Nie chciałbym jednak zostać naciągnięty przez nieuczciwego mechanika.

 

Autko to Megane I phII 2002r

silnik 1.6 16v kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi się też wydaje, że tam jest. Rozumiem, że pompy były montowane tylko tam, niezależnie od wersji a gościu zwyczajnie chce mnie na koszty naciągnąć.

Edytowane przez bikbiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmartwię Cię, możliwe, że ma rację, ja swoją własnie znalazłem w tym miejscu, po tej stronie co rozrząd za silnikiem już, właśnie w grodzi między silnikiem a dechą i faktycznie dostępność tego jest bardzo nie ciekawa, bynajmniej u mnie spostrzegłem to ostatnio, bo sam szukałem tak dla własnej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zgłupiałem. Kurcze gdybym był na miejscu tobym zobaczył czy przy nadkolu coś takiego jest. Mam tylko nadzieję że jak rzeczywiście pompa jest na grodzi to nie okaże się, że jest jakaś nietypowa bo będzie problem żeby znaleźć na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w scenicu phII jest na prawej podłużnicy, w megance mam przy ścianie grodziowej, pod wygłuszeniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie koledzy, że dopiero dziś się odzywam nie miałem dostępu do neta. Czyli jednak z waszych wypowiedzi wynika, że jak najbardziej pompa może być montowana na grodzi. Dostałem już od mechanika numery chyba pompy : 8200 090 691, moduł sterujący Bosch 0265 950 045. Czy to jakaś typowa część czy czym będzie problem ze znalezieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek chcesz mnie przestraszyć? 625 euro. Myślałem raczej o czymś tańszym(czytaj używanym), w ostateczności trzeba będzie moduł sterujący chyba oddać do naprawy, może uda się coś z niego jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!