Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bluetooth - zestaw głośnomówiący


Rekomendowane odpowiedzi

Po co Bluetooth File Transfer? Opisz jak postepowałeś z aplikacją IrMC Phonebook. Zainstalowałem wersję testową wykonałem Twoje instrukcje i nic się nie zmieniło. Czy ta aplikacja ma sprawić, że moje kontakty z telefonu będa widoczne w menu radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie aplikacje nie wymagały dodatkowej konfiguracji.

 

Ponizej aktualizacja instrukcji(robilem to jakiś czas temu i moge jeszcze nie pamietac o jakims kroku, wazne jest aby doprowadzic do ponownego parowania urzadzen,

w telefonie powinno pojawic sie powiadomienie o tym ze radio chce dostepu do ksiazki telefonicznej)

 

- zainstalowalem z Androdid Market aplikacje Bluetooth File Transfer i IrMC Phonebook

- usunalem telefon z listy urzadzen w radiu

- usunałem powiazanie w telefonie (Ustawienia/Komunikacja/UstawieniaBluetooh)

- ponownie wykrylem telefon

- podczas parowania nie zezwolilem na dostep do ksiazki telefonicznej

Po wykonaniu tego komunikacja bluetooth dziala , radio nie resetuje sie i mam dostepna ksiazke telefoniczna .

 

Z opisu aplikacji "Używaj swojego telefonu aby przeglądać, eksplorować i zarządzać plikami w każdym urządzeniu Bluetooth korzystając z File Transfer Profile (FTP) oraz Object Push Profile (OPP) - możesz także odbierać pliki oraz wysyłać kontakty!"

 

Tak kontakty z telefonu sa widoczne w menu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie lipa:(. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i niestety kontaktów nie ma. Przy ptaniu o udostepnienie książki wybrałem nie i zaznaczyłem aby o to nie pytał. Nie wiem czy to wersja testowa ale ona powinna pozwolić na weryfikację czy to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam prośbę! Szukam plastikowej zaślepki do mikrofonu od zestawu głośnomówiącego bluetooth w megane III 09`. Mikrofon jest na podsufitce. To takie małe plastikowe kółeczko z siatką w środku. Niestety serwis oferuje cały mikrofon. Proszę o pomoc w znalezieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam:)

jak pisałem wcześniej u mnie śmigało wszystko jak należy problem pojawił się po aktualizacji telefonu poprzez PC, przy pierwszym sparowaniu i połączeniu telefonu z My_Radiosat wszystko śmiga jak należy, problem zaczyna wtedy jak wyjdę z auta rozłączając połączenie bluetooth, zamknę samochód i postoi on np 5 min. i dłużej, po ponownym automatycznym połączeniu telefonu z My_Radiosat dostęp do telefonu (czyli kontakty i wykaz rozmów) są dostępne, ale przy wybieraniu numerów jest problem, po wybraniu kontaktu z ksiązki telefonicznej telefonu jak i z wykazu rozmów dzieje sie tak, że na wyswietlaczu radia nie ma komunikatu o wybieraniu numeru, po paru sekundach wyświetla się komunikat o zakończeniu rozmowy, a połaczwenie rozmowy jest na samym telefonie i nie jst ono przerzucane na głośniki w aucie, najpierw myslałem, że to cos od instalacji w samochodzie ale wziąłem starą nokię 6303i classic i wszystko śmiga więc to musi byc od telefonu Sony Xperia J, teraz jest tak że jak chcę korzystać z blutootha w aucie muszę za każdym razem parować telefon do systemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam Galaxy S4 i również mam ten nieszczęsny problem z połączeniem. Gdy zrobiłem tak jak pisał fillon to zaczęło coś tam zaskakiwać. Samochód widział kontakty, jednak podczas wybierania jednego z nich to podczas połączenia przekręcał jedną z cyfr i w rezultacie dzwonił nie wiadomo gdzie. Korzystałem więc wybierając kontakt z telefonu i w ten sposób dzwoniąc. Po usunięciu aplikacji jakie instalowałem stosując się do instrukcji fillona znowu problem wrócił. Aplikacje zainstalowałem więc ponownie i mam nadzieję, że będzie OK. Sprawdzę to jutro, zastanawiam się jednak nad zmianą systemu na cyanogen, skoro to rozwiązuje problem całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz to już sam nie wiem co o tym myśleć :) Mój bluetooth w samochodzie stał sie bezużytecznym gównem!!!!!!!!!! Połączenie nawiązuje prawie zawsze (piszę prawie bo zdarza się, że nie), ale jak się połączy to wykonam jedną rozmowę skończę ją i na tym koniec, niby telefon jest podłączony dalej wszystkie funkcje mam na wyświetlaczu radia, ale nawiązazać rozmowy nie mogę :) związku z tym proszę o opinie innych posiadaczy zestawu Sony Xperia J ST26i i zestawu bluetooth w swoim megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

proszę o opinie innych posiadaczy zestawu Sony Xperia J ST26i i zestawu bluetooth w swoim megane

Ja mam co prawda Xperię P (starszy model), root ale soft najnowszy od Sony, android 4.1 - działa idealnie. Jedynie raz miałem problem z połączeniem - po upgrade softu miałem w ustawieniach bluetooth czas widoczności na 2 minuty - zmieniłem na brak limitu czasu i jest ok.

 

PS. LG 4XHD też działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!