Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany Pasek rozrządu - co dalej?


kes690

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie często tu zaglądam (chociaż Megi mam juz długo - 5 lat bezawaryjnie) ale chyba nadszedł czas rozstania.

 

W niedziele strzelił mi pasek rozrządu.

Auto z 2001 rok 1.6 16v. Od nowości w rodzinie. Pierwszy raz rozrząd był wymieniany po 5 latach jazdy.

Teraz auto ma 11 lat i 102 tys przebiegu i stało sie.

Chciałem rozrząd wymienic na dniach lecz pasek juz nie wytrzymał.

 

Głowica juz zdjęta, jak narazie 12 zaworów do wymiany. Jutro zobaczymy co z tłokami.

 

I moje pytania:

 

Co myślice aby kupic kompletną głowice z zaworami? np. http://moto.allegro.pl/renault-megane-1-6-16v-glowica-benzynowa-kompletna-i2777100145.html

co myślice aby kupic używane tłoki? np. http://moto.allegro.pl/tlok-z-korbowodem-renault-megane-scenic-1-6-16v-i2799919691.html

 

 

czy ewentualnie moze cos jeszcze byc do wymiany?

 

Wymieniać silnika chyba sie nie opłaca z uwagi ze mój ma mały przebieg.

z drugiej strony po nowym roku chciałem zmienic auto na kombi (powieksza mi sie rodzina:)) wiec moze próbowac przedac auto bez naprawy.

Niestety meganki jak patrzyłem na chodzie nie sprzedam za wiecej niz 8000 PLN.

 

 

ile moge dostac za auto z uszkodzonym silnikiem?

 

Bardzo szkoda mi Megi bo nigdy nie miała stłuczki (nie licząc dotkniecia słupka).

 

Duzo pytan jak na jeden post...

ale nie czesto mi sie zdarza zerwanie paska.

 

p.s. jak czekałem na lawete to modliłem sie aby to nie był pasek ;)

 

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak auto poszanowane, buda nie bita to jednak ja bym walczył o serce jego, ba sam jestem w nieciekawej sytuacji obecnie (na forum doczytasz co mam na myśli), co do tłoków to głowica zdjęta więc powinno już być widać czy zawory mocno je obtłukły, wg mnie nie powinny, kolega swojego czasu miał to samo, u niego skończyło się na wymianie 8 zaworów i uszczelniaczy, głowica oprócz tego niepogięta, rozrząd do tego i auto jeździ, więc na Twoim miejscu jednak bym remontował to serce, nie szukał niepewnego, gorszego.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczymy co z tłokami.

A co ma być? Nic im nie będzie i na 100% nie ma. ;)

Co myślice aby kupic kompletną głowice z zaworami?

Pytanie co chcesz osiągnąć? Używana głowica jest i tak do sprawdzenia, a może się okazać, że trzeba to i owo wymienić.

Poszukaj w okolicy firmy która naprawia głowice, dowiedz się ile to kosztuje i rób swoją. I tak masz wszystkie zawory do wymiany, no 12, ale ja bym wymienił wszystkie. Potem trzeba je dotrzeć, poskładać do kupy i splanować głowicę.

Koszt takiej operacji z częściami to ok 1000 zł, jak masz możliwości i wiesz co i jak zrobisz pewne rzeczy sam za połowę tej kwoty.

Generalnie powinieneś się zamknąć w kwocie ok 1500 PLN robiąc to sam i wliczając w to kompletny rozrząd.

potrzebne część

- zwory

- uszczelniacze zaworów

- komplet uszczelek (Erlibng) pod głowicę, kolektory i chłodniczkę oleju/termostat

- śruby do przykręcenia głowicy - nowe!

- kompletny rozrząd - pasek, rolka prowadząca, napinacz, pompa wody, zaślepki wałków, uszczelniacze wałków, śruba na wał korbowy

- zaopatrz się w dwie uszczelki przepustnicy, wymiary znajdziesz na forum, warto, że tak powiem, przy okazji wymienić.

- olej i filtr

- płyn chłodzący + ewentualnie termostat.

Na Twoim miejscu robił bym to co mam, koszty będą mniejsze, a będziesz wiedział co masz. Kupując używkę nigdy nie jesteś pewien, czy za chwilę nie stanie się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem idealna baza na 3.0 v6 ;)

 

miałem clio, 1.4 16v, czyli praktycznie ten sam silnik. Jakieś 5 lat temu poszło mi około 15 ząbków na pasku. Jeszcze przejechałem pół kilometra dławiąc i pyrchając. Ogólnie wyszło mnie to 2500 zł z robocizną, kompletem rozrządu, pompą, splanowaniem głowicy, uszczelki, 2 zawory (po 8 zł - najtańsza rzecz) itp. Po tym jeszcze długo jeździłem.

Moim zdaniem, sprzedając nie jeżdżące auto dużo więcej stracisz. Naprawiaj, biorąc rady kolegów, na pewno uda się to tanio zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!