Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[YOSAN/PRESIDENT] 3031 TURBO czy HARRY III?


masakrator1992

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to, że to pierwszy post tutaj witam wszystkich forumowiczów ;)

A teraz do rzeczy: oba w/w modele zbierają głównie dobre opinie, część z nich odnosi się do konkurenta ale trudno tu o konkrety. Czy ktoś z Was miał doświadczenie z oboma radiami i mógłby rozwiać wątpliwości, przedstawić co przemawia za jednym a co za drugim?

Zasadniczo ma być to pierwsze radio, ale nie chcę spychać CB do roli antyradaru który czasem coś wytrzeszczy o niebieskich niespodziankach albo pozwoli nadać zaszumione zapytanie o dróżkę... ;)

Yosan prawdopodobnie byłby po tuningu w łódzkim Konektorze

Edytowane przez masakrator1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety musisz sam posłuchać i pobawić się zarówno jednym jak i drugim. U mnie jako pierwsze radio był YOSAN 120 PRO i tak już został. Spełnia moje oczekiwania do tego stopnia, że do drugiego auta zakupiłem takie same radio nawet nietuningowane.

moim zdaniem na początek nie warto ładować się w duże koszta, a i taniego byle czego nie warto kupować, by się do CB nie zrazić. Wybrałem coś pośrodku, za moim zdaniem normalne pieniądze. Przed zakupem drugiego 120 PRO miałem przez chwilę testowo YOSANA JC2204, niestety ASQ nie spełniało moich oczekiwań i wybrałem tego z RFgain-em

TURBO choć bogato wypasione, to niestety zraziły mnie opinie o przegrzewaniu się radia, a i posiadane funkcje praktycznie na co dzień nie są potrzebne. Wręcz są zbędne.

Te kilkadziesiąt złotych różnicy w cenie lepiej przeznaczyć na dobrej jakości antenę, to ona potrafi nawet ze średniego radia zrobić porządny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena miała być Sirio AS 100, co by bez problemu można było schować w bagażniku. Nie wiem czy w klasie <1m dorwę coś znacznie lepszego. Chyba faktycznie będzie trzeba osłuchać, będę więc bardzo wdzięczny za namiary na dobrze wyposażony sklep w 3mieście, gdzie można uruchomić radio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zamiar chować sam bat anteny z cewka, to moim zdaniem lepsza jest SIRIO TURBO 1000. Brak luźnych śrubek i nakrętek na złączu.

http://megane.com.pl/topic/21012-sirio-turbo-1000/

Na drugim sceniolu mam SIRIO TURBO 800 na magnesie:

13062011010eke.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwsze radio, to polecam Yosana 120 po tunungu (nie koniecznie w Konektorze, bo można to samemu zrobić za 2zł...), mały, wszędzie wejdzie, nie ma ASQ/ASC, ale ja akurat nie wierze automatyce w CB i sam kręce, nawet jak jest ASQ/ASC. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. W końcu pojechałem do Carlosa na Zaspie, w niecałe 10' został rozwiązany problem, na który straciłem wiele godzin w sieci. Jestem pod wrażeniem podejścia ekipy, antenę dostroili dokładnie na środek pasma, a kompatybilność radia z instalacją elektryczną w aucie sprawdzali oscyloskopem - nie wszystkie zakłócenia trafiają w tor audio. Skończyło się na Maxonie CM10 z ML145. Jak na tą klasę sprawuje się zaskakująco dobrze, choć ASQ bywa czasem bezsilne wobec śmieci w Trójmiejskim eterze. Jakby ktoś z 3miasta miał problem z wyborem radia warto podjechać. Można zamknąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!