Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ustawienie prawo-lewo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam u mnie świeci tak na rysunku na dole:

thumb_hosting_zdjec_1354397394__swiatla.jpg

 

Gdzie jest w reflektorze do ustawienie prawo i lewo?

 

Bo w ciemnościach nie widać pobocze czy idzie człowiek(99 procent ubiera na czarno) albo jak jedzie z przeciwko auto to gorzej widać pobocze,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulujemy kluczem sześciokątnym 6mm . Dostęp przez otwór w nadkolu trochę utrudniony, dlatego lepiej zdemontować. Po zdjęciu nadkola wszystko ładnie widać i jest tam tylko ta śruba więc trudno o pomyłkę. Na zdjęciu lampa do góry nogami.

 

post-12777-0-45916100-1354436359_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro albo któreś dnia po pracy późno wieczór podjadę pod ścianę przy lidlu maja kotki wiec moge prosto cofac do tyłu i ustawić.

 

Dodano: 04 gru 2012 - 12:19

A jeszcze spytam czy ostawić od 5 metrów od ściany żeby ustawić symetryczne prawo i lewe? czy lepiej min 10 metrów od ściany? bo mam problem jak jestem jakiś 10 cm od ściany to ledwo widać w którym miejscu jest kat łamania prawej i lewej reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą jest, by punkty początkowe wyznaczać jak auto jest blisko przy ścianie (około 30cm) dopiero potem auto cofasz na odległość 5m i dokonujesz korekty. Przy tej odległości zazwyczaj jest też podany wymiar 8cm (10cm dla odległości 7,5m 12cm dla odległości 10m, ) obniżenia punktów załamania, (pochylenie strumienia) przy regulacji wysokości. Można wiec przyjąć, że to 5m, to odległość odpowiednia do takich regulacji.

Jeśli wiązki światła chcesz ustawić w poziomie równolegle wobec siebie, to ustaw tak auto byś dokładnie widział miejsce załamania, przy wstępnym wyznaczaniu punktów. Równoległość jest na całej długości wiązki. Odległość pomiędzy żarówkami powinna być równa odległości pomiędzy punktami załamania, nieistotne czy auto jest 30cm, 5m czy 10m od ściany. Dla sprawdzenia warto auto jeszcze cofnąć na te 10m i zmierzyć rozstaw czy jest identyczny jak rozstaw żarówek w reflektorach. Można i dalej ale wówczas punkty będą sie już rozmywać i staną się mniej wyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeniesiono- połączono

Witam.

Czy ktoś może zrobic mi zdjęcie oznaczenia lewej przedniej lampy w Grand Scenicu 2005 rok. Wydaje mi się że ma oznaczenie europejskie i taka powinna byc mimo to świeci mi w ten sposób \_/ co sie mogo stac czy może to być spowodowane złym załozeniem zarówki?może sie tam coś zruszyło.Pozdrawiam

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały czas tak świeciło, to może należy przestawić kąt, przez pokręcenie śrubką za reflektorem??

W ostatnich 2 tygodniach był gdzieś podobny temat....

Znalazłem i połączyłem tematy. Przeczytaj od 1 posta.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lampy masz europejskie i te same od początku istnienia auta, to by oznaczało że w lewej lampie masz źle zamontowaną żarówkę. Patrząc z za kierownicy, jest przekręcona o 30 stopni w prawo i ta granica światła, która wznosi się w lewo po skosie powinna być tą poziomą w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!