Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1 dzień pracy akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeglądałem tematy i nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie posiadam Megane I 1.4 CL 96r. Przedwczoraj ładowałem akumulator, wczoraj w południe odpalił normalnie ale gdy wsiadałem o 22 na mrozie do auta nie chciał zapalić. Pożyczyłem prądu na kable i odpaliła na dotyk. Co może być przyczyną. Nie dawno wymieniałem radio ale nie się nie dało tam chyba zepsuć.. Jakie powinny być napięcia na akumulatorze? Czy takie pomiary dają odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną

Uszkodzony akumulator, coś "bierze" prąd na postoju.

Nie dawno wymieniałem radio

Niedawno pisze się razem

To moze być przyczyna.

Jakie powinny być napięcia na akumulatorze?

To zależy od stanu akumulatora,

- poniżej 10,5 V - akumulator rozładowany

- 12,5 - 13,5 V - akumulator naładowany

- na pracującym silniku nie powinno być większe niż 14,6 V

Ale napięcie to nie wszystko, ważny jest prąd rozruchu i ten można sprawdzić specjalnym miernikiem.

Czy takie pomiary dają odpowiedź?

I tak i nie

Resztę doczytaj

Witam przeglądałem tematy i nie znalazłem odpowiedz

To nie jest prawdą, jest bardzo dużo podobnych tematów, a teraz będzie ich co raz więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądałem tematy i nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie posiadam Megane I 1.4 CL 96r. Przedwczoraj ładowałem akumulator, wczoraj w południe odpalił normalnie ale gdy wsiadałem o 22 na mrozie do auta nie chciał zapalić. Pożyczyłem prądu na kable i odpaliła na dotyk. Co może być przyczyną. Nie dawno wymieniałem radio ale nie się nie dało tam chyba zepsuć.. Jakie powinny być napięcia na akumulatorze? Czy takie pomiary dają odpowiedź?

 

To, że podładowałeś raz akumulator i auto zapaliło nie znaczy, że na mrozie znów się nie rozładuje. Ile lat ma akumulator, którego używasz ? Sprawdź pobór prądu na postoju (miernik między + akumulatora i klemę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!