Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9 dci Brak mocy, Palący się Serwis + Stop oraz nie pali


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Mieszkam w Anglii i ostatnio skłoniłem do zakupu Megane Scenic 2002 rocznik 1,9dci. Powodem sprzedaży był problem z zaworem ciśnienia doładowania. Silnik sporadycznie tracił moc nie wkręcał się powyżej 3tyś obrotów ogólnie nie chciał jechac. Na początku po zakupie było wszystko dobrze samochód pojeździł kilka dni po czym stało mu się to co opisywał poprzedni właściciel. Dodam, iż w czasie jazdy zapalała się kontrolka świec żarowych i gasła. Przeglądałem już wiele tematów na ten temat i doszedłem do wniosku, iż przyczyną tego mógłby być czujnik ciśnienia doładowania. Jedno co mnie zaciekawiło jest to, iż do zaworu ciśnienia doładowania dwa wężyki jeden które wchodzą do zaworu są zdjęte i zapętlone razem. Nie wiem dlaczego tak jest i jak to działa na jakiej zasadzie. Niestety nie mam nigdzie w pobliżu ASO Reanault a mechanicy miejscowi potrafili zdiagnozować problem jedynie na podstawie błędów i za przyczynę podając zawór ciśnienia doładowania, lecz czy ktoś miał kiedyś problem z zaworem czy to sprawa czujnika?

 

Drugi mój problem pojawił się nieco później. Kilka dni po objawieniu się spadku mocy samochód nie palił. Dodatkowo zapaliła się kontrolka stop na desce rozdzielczej i kaplica, kręci kręci zapala się czasami na 2 sekundy i gaśnie. Zastanawia mnie czy nie jest to sprawa tych błędów i czy samo mechaniczne nawet doprowadzenie do porządku mojego scenica da efekt bez kasowania błędów (nie mogę w pobliżu znajeźć nikogo kto by to mi zaoferował ;( ) Zastanawiam się czy zamawiać czujnik wymieniać go, lecz przed tym chciałbym odpalić moją renówkę. Czy miał ktoś podobny przypadek, jeśli tak to może sugestie co pomogło i jak temu zaradzić byłbym bardzo wdzięczny. Mimo wielu podobnych tematów nie znalazłem odpowiedzi a stoję w martwym punkcie.

 

Pozdrawiam seter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana elektrozaworu na inny, sprawny powinna pomóc. Ja tez miałem ten zawór uszkodzony, auto traciło moc przy ok 120km/h, czasami pod obciążeniem trochę wczesniej. Połączenie tych wężyków razem miałem jako tymczasowa prowizorka, wymieniłem zawór na taki sam i problem zniknął. Komputer nie pokazywał tego błędu. Kupiłem elektrozawór od laguny (ten sam numer oryginału) za 40zł.

 

Drugi problem, sprawdź czy paliwo dochodzi do filtra paliwa. Po przekręceniu kluczyka na zapłon, powinno byc słychać pompkę paliwa. Jak nic nie "buczy/brzęcz" przed przednim pasażerem tzn że pompka nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj udało mi się odpalić Scenica przy pomocy liny, tak jak przypuszczałem kontrolki które wcześniej występowały zgasły, a została tylko kontrolka świec żarowych. Potem odpalał już normalnie co mnie niejako uspokoiło. Jednak pozostał problem braku mocy i tu właśnie nadal zastanawiam się nad wymianą czujnika lub zaworu ciśnienia doładowania. Dwa wężyki dochodzace do zaworu nie zależnie od tego czy są doprowadzone do zaworu czy spięte razem autko nie wkręca się na obroty 2500max i nic więcej. Nie chciałbym niepotrzebnie wydawać dwa razy pienięzdy na czujnik potem na zawór, a może to jeszcze inna przyczyna? Niestety nie mam nikogo kto by mi pożyczył na podmianę do sprawdzenia i chciałbym tak mniej więcej ustalić co i jak. Jeśli nie otrzymam odpowiedzi wymienię najprawdopobniej oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!