Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawór recylkulacji oparów paliwa.


pawaroti

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na LPG. Ostatnio mój samochód ma problemy z zapalaniem i dosłownie nie jedzie na benzynie.

 

Byłem u mechanika ale nie mógł sobie z tym poradzić więc pojechałem do ASO. Okazało się że jest padnięta sonda lambda oraz "zawór recylkulacji oparów paliwa". Nie mam pojęcia co to za zawór Mógłby mi ktos pomóc w znalezieniu takiego np. na Allegro lub w jakimś sklepie internetowym?

 

Sondę tez planuje kupic albo na allegro albo przez internet. W aso kosztuje 570zł na allegro 100zł. Tylko nie jestem pewnien jaką wybrać.

 

Najlepiej byłoby kupić obie rzeczy na raz.

 

mój samochód: Renault Megane Classic 97r 1.4 jednopunktowy

 

Katalizator też jest posypany i dzwoni. Nie wiem czy też go trzeba wymienić, myślalem o rozcięciu i wyrzuceniu z niego flaków. Nie wiem czy jak wymienię na nowy to znowu przez gaz się nie rozleci, zresztą sonda pewnie też przez gaz padła. Poradzcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chodzi co o zawor recylkulacji gazow spalinowych? tzw EGR, co do kupowania takich czesci na allegro to szukaj kogos z twojej okolicy gdyz moze sie okazac ze to nie ta czesc lub jest zepsuta wtedy zawsze mozesz delikwenta odwiedzic w asyscie kolegow z forum i wynegocjowac wymiane towaru na nowy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. Właśnie nie wiem co to jest. Nie chciałem z ASO bo wiadomo ceny zawsze wysokie. U nich to kostowało ok 170zł. Napisał mi numery tej części. Papiery mam w samochodzie, później napisze oznaczenia z serwisu.

 

Jeżeli azwór o którym piszesz kosztuje coś koło tej ceny to pewnie to jest właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawor recyrkulacji par paliwa to nie jest to samo co EGR. Zawor recyrkulacji par paliwa działa w ten sposób że wpuszcza do kolektora dolotowego opary par paliwa (które póżniej razem z mieszanka zostają spalone),a pochłonięte ze zbiornika i umieszczone w takiej czarnej puszce nazywanej POCHŁANIACZEM PAR PALIWA, albo pochłaniaczem z węglem aktywnym. Potrzebne to jest po to aby opary nie wydostawały się do atmosfery.

Natomiast zawór EGR inaczej recyrkulacja gazów wydechowych działa tak , że zawraca część spalin spowrotem do komory spalania. Taki zabieg sprzyja obnizeniu temperatury spalania mieszanki, to powoduje ograniczenie emisji tlenków azotu.

 

[ Dodano: 2007-01-23, 00:25 ]

widze ze jezdzimy podobnymi Megankami , wiec jak bys szukal tego pochlaniacza par paliwa to znajduje sie on w prawym nadkolu. Taka czarna puszka. I jak pójdziesz wzdluż przewodów które od niego odchodzą to doprowadzą Cię do zaworu recyrkulacji oparów paliwa.

 

Co do sondy lambda to nie sądzę zeby padła przez LPG. Ja tez jeżdże na LPG i nic sie nie dzieje. Po prostu przyszła na nią już pora :mrgreen: Jak będziesz kupował to zwróć uwagę zeby miała tyle samo przewodów wychodzących bo jest ona podgrzewana (ma chyba 3 przewody jak dobrze pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator też jest posypany i dzwoni.

 

Napędzanie silnika gazem nie uszkadza ani katalizatora, ani sondy lambda.

Katalizator najcześciej ulega uszkodzeniom, kiedy wjedziesz autem znienacka w kałuże wody i zalejesz go. Nagla zmiana temperaturu powoduje pekanie wkładu.

Katalizatory sa tylko dedykowane przez producenta auta i każda podróbka to praktycznie wyrzucenie pieniedzy w błoto. Bedzie oszukiwał sonde, ktora bedzie "wariować" i żle sterowac układem. Lepiej juz założyć strumienice. Auto robi sie troszeczke głośniejsze, no i mozna mieć kłopoty w czasie przeglądu rejestracyjnego /praktycznie nie powinni przedłużyć rejestracji/, lub kontroli na drodze. Ale to teoria. W praktyce czesto bywa OK.

Sondę możesz kupić w sklepie gdzie napewno zaproponują Ci dobry zamiennik w dobrej cenie. Nie polecam zakupu takich cześci na allegro. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym miejscu troche z innej mańki. Czy ktoś z kolegów próbował "wyciszać" elektrozaworek odsysania oparó paliwa ? U mnie sobie pyka i to pykanie mnie denerwuje, wcale nie głośne (i prawidłow czyli nie na postoju i nie jak sie nagrzewa) ale wystarczy że troche dodam gazu i cicho pyka, nie na tyle jednak cicho że (bez radia) słysze go za kierownicą. Co z nim zrobić? Jest jakaś rada ? A może odłączyć ustrojstwo z wtyczki? Dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!