Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy produkty K2 są OK?


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie czy można mieszać i nie ma problemów?

Tak sobie sam odpowiem, że pasty, woski nawet, nawet a np płyn do chłodnic Kuller koncentrat? i hamulcowy?

 

Myśle o dolewce do chłodnicy stąd wolne myśli :mrgreen:

i do hamulców.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość porównywalna z tesco, rozlewnia bazujaca na gotowych recepturach niby z USA, laboratorium znikome. Firma z Ostrowa Wlkp. Kiedys dorywczo robiłem dla nich karty charakterystyki produktów MSDS ale to było dawno temu. Źle wspominam współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laboratorium znikome. Firma z Ostrowa Wlkp

Oj to mnie postraszyłeś :mrgreen: Ojciec wlał rok temu jakiegoś zielonego kulera do swojego auta i przeżyło mrozy. U mnie pasuje coś dolać i tak sobie przetrawiam temat.

Tak z ciekawości zerknąłem na oryginalny renówkowy płyn do chłodnic. Ma temperaturę zamarzania -21 stopni także coś słabo. Nie wiem co za firma trzepie płyn dla renówki.

http://www.quippo.pl/p482,plyn-do-chlodnic-5l.html

W przypadku koncentratu jest chyba lepiej :D

Cóż poczekam na więcej opinii.

 

Dexterpl.

Można wiedzieć co lejesz :) ?

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestone to bywa żółty czy zielony? Raczej chce tylko dolać bez tworzenia nowych kolorów :mrgreen:

Jeszcze ten hamulcowy ale w innym temacie już o tym pisałem. Mam ESP i nie wiem co lepsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zielonego Prestona w żółtej butelce, ale kiedys dolewałem Kulera. Różnica pomiędzy markowymi i nie markowymi jest taka że te droższe czasami zawieraja wieksza ilośc dodatków np. stabilizujących, inhibitorów korozji itd. To jest tak jak z paliwem premium i zwykłym. Jeśli różnica w cenie niewielka to można lać, jeżeli znacząca to po co przepłacać :mrgreen:. Ten oryginał renault to pewnie sprzedawany w hiszpanii, włoszech i na południu francji :D. W chwili obecnej nawet paliwa zimowe maja u nas po -28/30 temperaturę blokady filtra, a arktyczny ze statoila niby -32 i niżej (wiem bo na tym polega moja praca).

Dla porównania karta charakterystyki (MSDS) Kulera i Prestona:

http://www.proauto.pl/pliki/KULER%205L_K2T205.pdf

http://www.mta.ca/administration/facilities/safety/msds/Grounds/Prestone%20antifreeze%20ready-to-use%20-%20Prstone%20Products%20Corp.%202008.pdf

 

W punkcie skład/composition masz wyszczególnione substancje niebezpieczne z ich numerami CAS (w % objetościowych). Substancji bezpiecznych sie nie uwzględnia, więc to czego brakuje do 100% to prawdopodobnie woda :)

 

Jeśli chcecie wyszukiwac szczegółowych informacji o produktach wklepcie w Google nazwe np "castrol TDA" oraz "MSDS pdf", wyszukacie sobie kart i porównacie składy:) Każda firma ma obowiązek udostepniania MSDSów swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie trzeba by się zastanowić czemu do pewnych aut trzeba co jakiś czas dolewać płynu do chłodnicy?

Ja przy przebiegu 160 tys km ani razu nie dolewałem płynu do chłodnicy, w poprzedniej megane 2 , jak zauważyłem że płynu ubyło , to w końcu znalazłem mikro wyciek i go uszczelniłem.

Może od tego trzeba zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Kacper69. Jest tylko taka sprawa, że od zakupu auta poziom jest stabilny. Dokładnie to w okolicach minimum, ciut więcej. Pomyślałem, że mała dolewka nie zaszkodzi. W drugim aucie troche wyciekło(drobna naprawa) więc i tak i tak coś trzeba kupić. Poza tym jak już złapie info to przy wymianie całości będzie jak znalazł. :mrgreen:

 

Dodano: 09 gru 2012 - 18:05

To kup Totala G12 Glacelf Auto Supra

Jest jeszcze Glacelf Classic. Różnica w kolorze? Auto supra różowy a Classic niebieski.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest temat o płynach do chłodnic to czy znacie/używacie "Paraflu"? Odpukać nie muszę dolewać, ale poprzedni właściciel takim preparatem zalał i polecał przy zmianie. Autko ma LPG, a wskaźnik temparatury nawet w upalne lato nie podchodzi wyżej niż trochę ponad 1/2 skali. Stosować czy zastąpić czymś innym?

Edytowane przez kroliq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!