Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy produkty K2 są OK?


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie zalany układ Koncentratem Febi Czerwonym , gdyz jak twierdzi mój mechanik produkt posiada ten w swoim składzie dodatek smarujacy pompe wody a kosztuje jakies 35 zł za 1.5 le

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem paraflu. jest ok.

bdb są płyny motul-a z doświadczenia mogę bardzo polecić.

Również płyn hamulcowy. super. nawet na torze przy ostrej jeździe nie ma prawa się zagotować

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Odświeże temat. Zbierałem się z tym płynem do chłodnicy i jakoś zeszło. Nie ubywało, było i jest mniej więcej tak jak poprzednio czyli na minimum. Dziś stwierdziłem, że chyba już czas na wymiane całego płynu. Pociągnąłem strzykawką ze zbiorniczka aby zobaczyć kolor bo średnio widziałem. Wygląda na zielonkawy, jest czysty, ma parametry ale....

Wymienie całość. Jak wsadziłem rurke na sam spód to natrafiłem na jakieś śmieci(taki gęsty brązowy syf)Jest to prawdopodobnie pozostałość po poprzednim właścicielu a raczej problemie jaki miał. Pewnie uszczelka czy coś. Na bank nie wyczyszczono do końca zbiorniczka i tak to zostało.

Znowu zastanawiam się nad płynem :unsure: Nie wiem, wlać oryginalny Glacelf? Tylko jaki kolor bo są dwa? Oryginalnie to raczej macie wlewany różowy Chyba nie bawić się w koncentrat plus woda destylowana tylko od razu gotowy płyn?

Co do K2 to powyżej były różne opinie, najczęściej na minus. Mam mieszane uczucia bo od jakiegos czasu kuzyn jeździ Kulerze i jest dobrze. Zobacze co będzie w hurtowni.

Pozostaje mi poczytać na forum o wymianie płynu i odpowietrzaniu bo nie chce czegoś rozwalić.Do tego gada wchodzi aż 7,5 litra. Gdzieś czytałem :unsure: Na razie tylko króŧkie pytanko. Do czyszczenia zbiorniczka wystarczy tylko dużo wody czy lepiej odkręcić zbiorniczek, aby nie pchać syfu dalej?

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbiorniczek będzie pusty to wyciągaj go i płucz poza autem i układem.

Co do płynu to przy ostatniej awarii pompy w sceniolu starszym, jak jeszcze był moja własnością (koniec lata ubiegłego roku) zakupiłem w Carrefurze jakiś produkt NAXOL w złotych 5 litrowych bańkach, ponoć do -35 stopni i w śmiesznej cenie poniżej 15 zł za bańkę..

http://www.listonic.com/pl/gazetki/carrefour/32623-plyn_do_chlodnic_zimowy

Z uciechy że cena taka niska, od razu zakupiłem 3 banki, z czego jedna wystarczyła, by układ napełnić, 2 jeszcze stoją w chłodnym i ciemnym miejscu, bo na razie nie są potrzebne. I oby nie były do scenioli drugich. Silnik F8Q zalany tym płynem nie marudził, a wręcz był szczęśliwy, że ma chłodziwo. Nawet o cenę nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!