FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Czy produkty K2 są OK? - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Zasady nazewnictwa tematów

[Model faza] Tytuł tematu, przykład: [Megane I phI] Gdzie znajdę numer VIN?
  • 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phII
Czy produkty K2 są OK?

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   pujas 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane Coupe ph I
  • Silnik:2.0 F3R 796 + STAG 4
  • Przebieg (tys.km):118 000

Napisano 19 grudzień 2012 - 18:16

Ja mam u siebie zalany układ Koncentratem Febi Czerwonym , gdyz jak twierdzi mój mechanik produkt posiada ten w swoim składzie dodatek smarujacy pompe wody a kosztuje jakies 35 zł za 1.5 le
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   lucars 

• Auto:megane
  • Silnik:1,9 D
  • Przebieg (tys.km):220

Napisano 21 grudzień 2012 - 21:27

miałem paraflu. jest ok.
bdb są płyny motul-a z doświadczenia mogę bardzo polecić.
Również płyn hamulcowy. super. nawet na torze przy ostrej jeździe nie ma prawa się zagotować

Użytkownik gojgien edytował ten post 30 styczeń 2013 - 14:59

0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   CC_Bartek 

• Auto:Megane
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):189

Napisano 30 styczeń 2013 - 12:14

Witam.
K2 - średnio polecam. W popularnym serwisie aukcyjnym znajdziesz wile półprofesjonalnych albo profesjonalnych środków w konkurencyjnych cenach. Pozdrawiam.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   fredi 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Scenic I phII 2002 Expression
  • Silnik:1,9 dci F9Q732 102km, 72kw
  • Przebieg (tys.km):166000...

Napisano 06 maj 2013 - 21:52

Odświeże temat. Zbierałem się z tym płynem do chłodnicy i jakoś zeszło. Nie ubywało, było i jest mniej więcej tak jak poprzednio czyli na minimum. Dziś stwierdziłem, że chyba już czas na wymiane całego płynu. Pociągnąłem strzykawką ze zbiorniczka aby zobaczyć kolor bo średnio widziałem. Wygląda na zielonkawy, jest czysty, ma parametry ale....
Wymienie całość. Jak wsadziłem rurke na sam spód to natrafiłem na jakieś śmieci(taki gęsty brązowy syf)Jest to prawdopodobnie pozostałość po poprzednim właścicielu a raczej problemie jaki miał. Pewnie uszczelka czy coś. Na bank nie wyczyszczono do końca zbiorniczka i tak to zostało.
Znowu zastanawiam się nad płynem :unsure: Nie wiem, wlać oryginalny Glacelf? Tylko jaki kolor bo są dwa? Oryginalnie to raczej macie wlewany różowy Chyba nie bawić się w koncentrat plus woda destylowana tylko od razu gotowy płyn?
Co do K2 to powyżej były różne opinie, najczęściej na minus. Mam mieszane uczucia bo od jakiegos czasu kuzyn jeździ Kulerze i jest dobrze. Zobacze co będzie w hurtowni.
Pozostaje mi poczytać na forum o wymianie płynu i odpowietrzaniu bo nie chce czegoś rozwalić.Do tego gada wchodzi aż 7,5 litra. Gdzieś czytałem :unsure: Na razie tylko króŧkie pytanko. Do czyszczenia zbiorniczka wystarczy tylko dużo wody czy lepiej odkręcić zbiorniczek, aby nie pchać syfu dalej?

Użytkownik fredi edytował ten post 06 maj 2013 - 22:01

0

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 07 maj 2013 - 01:55

Jak zbiorniczek będzie pusty to wyciągaj go i płucz poza autem i układem.
Co do płynu to przy ostatniej awarii pompy w sceniolu starszym, jak jeszcze był moja własnością (koniec lata ubiegłego roku) zakupiłem w Carrefurze jakiś produkt NAXOL w złotych 5 litrowych bańkach, ponoć do -35 stopni i w śmiesznej cenie poniżej 15 zł za bańkę..
http://www.listonic....chlodnic_zimowy
Z uciechy że cena taka niska, od razu zakupiłem 3 banki, z czego jedna wystarczyła, by układ napełnić, 2 jeszcze stoją w chłodnym i ciemnym miejscu, bo na razie nie są potrzebne. I oby nie były do scenioli drugich. Silnik F8Q zalany tym płynem nie marudził, a wręcz był szczęśliwy, że ma chłodziwo. Nawet o cenę nie pytał.
Dołączona grafika Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2