Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator? 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Megane 1.6 16V z 2008r i aku mam Renault 50Ah 420A, jest tam od nowości.

Zastanawiają mnie dwie rzeczy.

1. Dlaczego wg katalogu Centry proponowany jest 60Ah 630A, skoro Renault włożyło sporo słabszy a te wartości są ustandaryzowane

2. Czy biorąc pod uwagę, że aku renault ma ponad 4 lata a sprzedaję stare auto z aku rocznym Centra 53Ah 540A, warto byłoby je podmienić?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sobie zamień jak pasują klemy plus i minus. Ja w swoim mam akumulator wstawiony przez ASO 44Ah i prąd rozruchu 420A. Ważniejszy od pojemności akumulatora jest prąd rozruchowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój akumulator od nowości wymieniłem dopiero miesiąc temu chociaż jeszcze kręcił (pewnie przez to że zawsze stał w garażu) oryginalnie miałem 47ah, teraz mam Centre Future 47 Ah/450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam... Od niedawna jestem posiadaczem Scenica II z 2003r. z silnikiem 1.6 16V i potrzebuję porady odnośnie doboru odpowiedniego akumulatora do tego autka (stary aku był włożony na tzw. sztuke, więc nie mam punktu odnisienia). Nie pytałbym gdyby nie telefon do serwisu <> i..., no właśnie. Pomijając już "zaporową" cenę akumulatora (550zł za idealnie dopasowany do mojego auta), wysłuchałem też całą litanie och-ów i ach-ów o owym akumulatorze oczywiście bez podania żadnych parametrów i to że jak będą choćby minimalne różnice w parametrach od proponowanego to mogą nastapić takie usterki jak uszkodzenie wyświetlacza licznika, problemy z kartami, z systemem hands free ogólnie z elektroniką (pan z serwisu to "gwarantował"). Jak powiedziałem, że zwryfikuję te "informacje" m.in. na naszym forum to delikatnie mówiąc nie był tym faktem ucieszony i delikatnie stwierdził abym głupot nie czytał i itd. itp. Nie przepadam za tym jak próbuje się mi "prostować rogi", więc stąd ten temat. Doradźcie proszę.

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterki liczników (wyświetlaczy) w tych rocznikach to norma, a nie przyczyna w aku.

To samo dotyczy kart i HF, jak się mają zepsuć to się zepsują, niezależnie od wielkości i pojemności aku.. Znalazł słuchacza, który płaci za za jego monolog i pojechał po bandzie, wciskając wszystkie skopane przez producenta podzespoły pod niedopasowany aku.

W zakupie nowego zawsze jest tolerancja i te widełki nie są takie wąskie jak to ASO sugerowalo. A jaki dokładnie aku zakupić, to znajdziesz już w tematach jakie tu sa i to całkiem aktualne. Przynajmniej raz na 2 tygodnie ktoś o to samo pyta.

Tu porzykładowy temat:

http://megane.com.pl/topic/43816-jaki-akumulator-16-16v/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem, według katalogu powinien być akumulator 50-55Ah 600A, raczej trudno znaleźć 50Ah, a nawet 55Ah z 600A prądu rozruchowego (podobno była taka Varta 55Ah 600A ale ja nie mogę jej nigdzie znaleźć). Skupiłem się więc na Centrze Futurze (bo taki zakupiłem do swojego "starszego" Scenica z gazem i hula 3 rok - 53Ah 540A) i mam zamiar kupić albo identyczny albo trochę mocniejszą Future 60Ah 600A (gdyż też mam zamiar założyc do niego LPG). Mam nadzieję, że to jest dobry wybór...

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność i prąd rozruchowy jest odpowiedni według danych z innych tematów co do producenta jedni chwalą inni nie. Czytaj też o aku do diesli ale głównie zwróć uwagę na opinie o producentach. Czasami nie warto za nazwę płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj zakupiłem nowy akumulator go meganki. Padło na Centrę Plus 50Ah 450A. Aktualna cena to 224zł brutto przy oddaniu starego. Poprzednio miałem zamiennik renault 44Ah i 420A prądu rozruchowego i wytrzymał ponad 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!!

Jakoś tematów o aku jest sporo, ale to których kto poleca nie widać.

 

Czy musze wymienić aku?

Samochód z 2008 roku, miał zamontowany oryginalny aku renaul 420A 50Ah.

Aku jak i samochód ma już prawie 6 lat wiec chyba czas na wymianę.

Jaki akumulator kupić? Większy czy taki sam.

Mój scenic to alize i elektroniki w nim jak kot napłakał (tylko przednie szyby i lusterka).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boski

Generalnie jeśli bateryjka nie sprawia problemów to nie ma sensu jej wymieniać. 6 lat to dużo i nie. Mam mondeo tdci z 2003 roku z akumulatorem, który włożyli na montażu - jak do tej pory nie było takiego mrozu żeby nie odpalił (prędzej ropa w filtrze stawała). Mam megankę z 2003 roku, do aku się jeszcze nie dobrałem, ale podejrzewam, że jeszcze nie był wymieniany.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!