FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Czujnik temperatury płynu chłodzącego - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane III phI
Czujnik temperatury płynu chłodzącego Wyciek oleju z obudowy termostatu

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Woytus 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane III Dynamic
  • Silnik:1.6 16V 110KM LPG [K4M]
  • Przebieg (tys.km):133

Napisano 10 grudzień 2012 - 11:22

Witam. Spotkał mnie następujący problem.

Gdzieś na początku roku 2012 w okolicach lutego pojechałem do ASO w Poznaniu na takie sprawdzenie co i jak z autkiem i wykryto wyciek jak to mi wtedy powiedziano przez telefon i później wykazana na FV wyciek z „bloku wypływu płynu chłodzącego”. Naprawa to wymiana uszczelki za 150,00 PLN + robocizna za 100,00 PLN. Zgodziłem się i szybko się uwinęli.
Minęło ponad pół roku i pojechałem na przegląd na 90 tys. do innego ASO. Poza przeglądem i wymianą olejów , filtrów, dostałem telefoniczną informację że mam wyciek obudowy termostatu. Na początku w ogóle tego nie skojarzyłem z naprawą z początku roku. Pan z ASO zaproponował mi ze uszczelka do tego bloku kosztuje ponad 200,00 PLN i że uszczelnią mi to na silikon (koszt operacji 118,00 PLN). Pomyślałem, że takie rzeczy w ASO proponują i się spytałem czy to na pewno dobre rozwiązanie i słyszałem że to nic dziwnego i że takie rzeczy się robi. Więc OK. Niech zrobią.
Przy odbiorze autka, miałem się pytać gdzie się znajduje ta obudowa termostatu, ale pana od telefonu już nie było a asystentka, która mi autko wydawała nie miała pojęcia gdzie to się znajduje. O temacie bym zapomniał jakby nie wyciek, który zauważyłem dwa tygodnie po przeglądzie. Zacząłem drążyć temat skąd to cieknie i okazało się że cieknie to z obudowy termostatu, czyli to co kleili na silikon, ale wtedy mi zaświtało że na początku roku miałem też coś robione z jakimś wyciekiem. Zajrzałem w FV z lutego i okazało się po nr części uszczelki że robili mi to samo.
Teraz chce znaleźć dobre rozwiązanie. Każde ASO części/ czujniki/ podzespoły nazywa sobie jak mu najdzie na usta. Skąd użytkownik autka ma wiedzieć o co chodzi. Jeżdżę do ASO aby było profesjonalnie i dobrze, ale widać że nie jest. Zapłaciłem za tą samą usługę dwa razy w ciąg 8 miesięcy. Pierwszy raz nowa uszczelka a drugi raz jak polecił kierownik ASO na silikon. ASO powinno sprawdzić w historii że było to już robione i powinni mi dać znać aby jechał do pierwszego ASO i zażądał naprawy gwarancyjnej (1 rok gwarancji jest na takie naprawy). Zapłaciłem dwa razy i nadal mam wyciek. Co dalej z tym zrobić?
Jak pojadę do pierwszego ASO powiedzą mi że było lepione silikonem i po gwarancji. Jadę dziś po pracy do drugiego ASO się kłócił i zobaczymy co powiedzą. Sprawa nadaje się do Renault Polska. Jak każde ASO nazywało części tak samo nie było by problemu.
Poniżej fotki o co dokładnie chodzi, aby nikt więcej się nie pogubił.

Co o tym sądzicie i jakie macie zdanie na ten temat ??

Załączone pliki

Diagnostyka urządzeniem CLIP. Odczyt parametrów, kasowanie błędów, adaptacja ustawień.POZNAŃ
Dołączona grafikaProblemy rozwiązuje na forum. Nie udzielam porad na PW
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   tom2125 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Laguna Kombi
  • Silnik:1.9 dti 98KM
  • Przebieg (tys.km):185

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:17

Jeżeli dobrze zrobione odpowiednim silikonem wysokotemperaturowym np.czerwonym to musi trzymać.Nie zapominaj,że ASO to nie,,bogowie motoryzacji'', trafiają się więksi dyletanci niż ci którzy do nich przyjeżdżają z usterką.
Silikonem miałem uszczelniane 2 termostaty w poprzednich autach bo za daleko do sklepu po uszczelkę było...trzymało jak fabryczne.

Użytkownik tom2125 edytował ten post 10 grudzień 2012 - 12:19

0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Krzychu 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Administrator
  • Auto:Megane IphI
  • Silnik:1.9 dTi F9Q
  • Przebieg (tys.km):258

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:51

Uszczelnianie silikonem to częsta praktyka, tylko musi być to odpowiedni silikon. We Fiacie Tipo też mi uszczelniali na silikon (czerwony), ale to nie było ASO :mrgreen:
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1