Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

GAŚNIE DESKA ROZDZIELCZA SCENIC II


Rekomendowane odpowiedzi

Renault Scenic II właściwie codziennie w czasie jazdy gaśnie na chwilę cała deska rozdzielcza - jest ciemna jak na postoju. Czasem trwa to chwilkę, a czasem kilka sekund. Jeżeli trwa to dłużej to słychać z deski jakieś ciche odgłosy - coś jak cykanie.

Samochód w czasie tego zjawiska normalnie jedzie. Po ponownym załączeniu jest zresetowany zegarek : 0.00 i przebiegi dzienne, spalanie, dystans itp.

Całkowity przebieg jest OK.

Przebieg auta to 120.000

Może ktoś miał taki problem z chęcią przyjmę poradę, lub pojadę do wskazanego warsztatu w okolicy Warszawy z doświadczeniem w tym temacie, bo autoryzowany Renault serwis chce samochód na kilka dni i nie wiedzą czego szukać, cytat "to jak szukanie igły w stogu siana". Mój tel: 0-889 69 88 88.

 

Proszę zapoznać się z regulaminem i poprawić temat - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

Mam to samo od dzisiaj. Silnik odpala normalnie a po paru sekundach gaśnie deska rozdzielcza i mija kilka sekund i się zapala na nowo. Po drugim uruchomieniu w odstepie 10 minut znowu to samo i resetują się wszystkie dane: zegar, średnie spalanie, dystans. Akumulator mam nowy, wymieniłem miesiąc temu bo nie miałem ładowania - naprawiałem alternator.

 

Proszę o jakieś rady

Z góry dziękuję

monfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monfi, copy-expert

 

 

Pierwsza rada, która przyszła mi do głowy to poszukanie na forum. Temat jest bardzo dobrze opisany - włącznie ze sposobami jak i ewentualnie gdzie to naprawić.

 

Druga rada, zająć się sprawo jak najszybciej. W tej chwili problem macie z "zimnym lutem", ale jak będziecie dalej jeździć to uszkodzi się przetwornica.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodziłem to (jak chyba większość) i potwierdzam słowa poprzednika - im szybciej zareagujesz tym lepiej i taniej. nie chcę reklamować konkretnej firmy, ale na innym forum SCII "załatwiłem" forumowiczom zniżkę 5%. dzwoń tam i wysyłaj - nazwa charakterystyczna El-Cars 64-810 KACZORY <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!