Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana linki od układu szyby elek. LP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukam jakiejś instrukcji jak wymienic linki ktore podnosza szybe ...

od strony kierowcy, nie wiem wgl jak sie za to zabrac...

linke juz zakupiłem teraz tylko jakies info jak to rozebrac, złozyc i najwazniejsze zeby działało ;D

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Megance w Sceniolu musiałem zmienić standardowo łamiący się plasticzek ( nieststy czeka mnie pewnie w przyszłości znów wymiana bo nie dostałem plasticzku wzmacnianego Metalem - a są takie ponoć)

Rozbiór drzwi nie powinien stanowić problemu.

Ja robiłem "w ciemno"

generalnie polecam zasad kilka:

1. Lepiej powoli i myśląc

2. opuść szybę przed zdjęciem boczku

3. nie zapomnij odpiąć głośnika

reszta to zapewne klucze torx i trochę walki ze spinkami/zatrzaskami

aha. w Scenicu II jest jede torx pod boczkiem jeszcze.. więc polecam patrzeć i z wyczuciem dochodzić gdzie mogą być ukryte śrubki jeszcze

 

Co do linek. U mnie a w Megance sądzę że może być podobnie - pewnie są zakończone zasklepionym na lince walcem.

Podobno czasem bywają linki z kulkami

Wymiana nie powinna nastręczyć problemów - zapamiętaj tylko jak biegną stare linki oraz warto jest zaznaczyć sobie jak zwoje linki się układają na kółku plastikowym przy silniczku podnośnika - ja 10 minut i udało się

 

Po złożeniu pamiętaj o tzw przyuczeniu podnośnika bo bedziesz inaczej miał skokowo tylko...

Przyuczyć podnośnik to standard w sceniolach więc może i u Ciebie - po zamknięciu szyby trzymamy jeszcze z 10 sekund przycisk zamykania szyby, po tej operacji powinno już być ok

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!