Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamarzanie szyb od wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś spotkała mnie nie miła niespodzianka. Wychodzę na dwór, patrzę, że szyby zamarźnięte mówię spoko okazało się,że zamarzły od środka... Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co może być przyczyną?

Czytałem, że może dywaniki ale są suche, pod nimi też sucho... może filtr kabinowy?

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem co koledzy wyżej, jednak w megance z 96r(bez klimy)

Czy będę jeździł z ciepłym/zimnym nawiewem to szyby non stop zamarzają od środka. Dywaniki sprawdzałem i są suche.

Zna ktoś jakieś sposoby na pozbycie się tego uporczywego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy miałem ten problem u siebie to wykonałem to:

1) filtr kabinowy musi być czysty i niewilgotny (przed wyłączeniem silnika daję duży nawiew przez niego)

2) szyba musi być czysta od wewnątrz (czasami są jakieś tłustości, których "normalnie" nie widać)

3) wywietrzone dobrze wnętrze zanim zamknę samochód

4) nie może być wilgoci w wykładzinie. ja mam czasami wilgotny dywanik kierowcy, ale nie powoduje to zaparowania

 

po powyższym nie mam już parowania szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniony, obieg cały czas otwarty, szyby czyszczone denaturatem przed końcem listopada(podobno dobrze odtłuszcza).

Na jednym z forów czytałem artykuł i spróbuję nagrzać w samochodzie (dmuchawa max nawiew ciepły+podgrzewanie tyłu) przy zamkniętych szybach, a gdy będzie

'sauna' otworzę szybki i przejadę się trochę, mam nadzieje że pomoże.

Swoją drogą zauważyłem, że problem z zamarzającymi szybami występuje najczęściej w autach do roku 2000. Znajomi którzy mają nowsze samochody, przed zamknięciem samochodu w zimną noc, nie wietrzą ani nie schładzają powietrza w środku. Swoją drogą, ciekawe czy mogą być jeszcze jakieś przyczyny tego.

Po sprawdzeniu tej metody z 'sauną' opisze rezultat.

 

@Dopiero dziś w nocy zawitała u mnie zima. Rano jak wszedłem do samochodu, temperaturka ~-5 stopni, a szyby od środka oszronione, więc myślę, że na niewiele się zdały moje trudy.

Edytowane przez edo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!