Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż tylnej kanapy oraz tapicerki w M2 CC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wiem, PRZEMO-to mój temat. Jest w nim instrukcja i udało mi się już częściowo zdjąć ten boczek. dzieki za pomoc.

 

Dodano: 12 sty 2013 - 21:03

Jakby ktoś potrzebował. Boczek można zdjąć przynajmniej na dwa sposoby. Przy obu musimy wyjąc najpierw kanapę-kanapę wyjmujemy poprzez wyrwanie jej od przodu do góry-trzyma sie na trzech zastrzaskach (lewo,prawo,srodek). NAstepnie trzeba wyjąć skórzaną/materiała czesc boczku-jest w wiekszosci na zatrzaski wiec podwazamy i się powinien odpiąc.

thumb_hosting_zdjec_1358146455__boczek.jpg

Tapicerka jest na wcisk-na zatrzaski za wyjątkiem dwóch plastików oznaczonych na zdjeciu strzałkami-tą część sie wysówa.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam serdecznie !

posiadam MIIph?

CC/150km 2.0dci po lifcie 2006r.

dzięki waszej "rozmowie" zdjąłem siedzisko tylnej kanapy jednak by dostać się do boczków od silniczków el. szybek tylnych musiałbym złożyć dach.( opieradło wyjdzie tylko wtedy a dopiero póżniej puszczą kołki boków..), a dachu nie mogę złożyć ( nie działa mi tylna szybka i boję się .iż przy zamykaniu dach ją uszkodzi - parkuję pod domem na osiedlu więc bez dachu na noc to niemądre rozwiązanie....

Wpadłem na inny pomysł:

wyciągnąć boczki podłokietników ( są na spinkach stałych ) , obciąć te tuby w środku ( po co to w ogóle jest ? ) i dopiero sie dobrać do modułów ( słyszałem , że tam gdzieś są :))

1- zdjąłem boczki = v

2- odsłoniłem silniczki = v

no i tu mam pytanie :)

- mogę wyciąć te tuby ? - po co one są ?

- gdzie te moduły ? jak to wygląda ? ( na razie wyżej po lewej stronie auta widzę jakiś kwadrat plastykowy 10x10 cm z kabelkami - to to ? )

- oraz - fajnie się złożyło bo wtedy gdy to robiłem padało i widzę jak na dole stoi sobie woda. ( jak się jej pozbyć - przewiercić dalej w dół ?)

poradcie :)

 

a pro po .kiedyś pisałem o klimie - kompresorze - mam już 3 i dalej końca nie widać ......harison

Delhi 8200855146 ( końca nie widać ....padaja jak muchy )

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdzie te moduły ? jak to wygląda ?

post-3433-0-64801800-1497021551_thumb.jpg

Moduł wygląda np. tak: Mój odnośnik

Woda nie powinna tam być ponieważ powinien być tam otwór.

Tuby to takie wzmocnienia, aby boczne poszycie się nie przemieszczało (wgniatało) w stronę błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mireczku n01

jesteś jedyny , który mi odpisał ....więc albo nikogo więcej nie ma , albo nikt się na tym nie zna....

- obciąłem te [cenzura] tuby ....wygiąłem ten metal przegrody ......i dostałem się do modułu .

- lusterko i zdeterminowanie - pozwoliły mi odpiąć ten [cenzura].zaczep od strony blacharki i od przodu i wypiołem ten [cenzura] moduł ( zaznaczam wyciąłem te [cenzura] plastykowe tuby.........dzieci mireczku n 01 - uwaga , można przeciąć wiązke ....robić ostrożnie i......)

się dostałem do tego WIELKIEGO [cenzura] MODUŁUY !. jedno wielkie prostactwo. Zwykłe [cenzura] 04 bity. i już . jak ktoś będzie miał pytania zapraszam na priv.

- duże gówno - a mój mechanik[cenzura] jak to będzie trzeba moduł przyuczać i takie tam gł€poty robić ......woda z móżgu. i tyle .BARDZO MNIE TAKIE OSZOŁOMSTWO I FAŁSZ LUDZKI [cenzura] !

przepraszam , ale wiele mnie kosztowało .,..to ...by ..zdecydować się pod domem do tego dobrać

( ten dom to DE ...obce miejsce i brak kompromisów..)

szukam ludzi , którzy mają megan CC 2.0 Dci / 150 km - KONKRETNYCH , KTÓRZY COŚ ROBIĄ I BZDURY OBALAJĄ - WŁASNYM KOSZTEM

dziekuję

 

Dodano: 10 cze 2017 - 23:08

MIRECZKU 01

PISZESZ , IŻ MASZ CC - MAsz?

 

Dodano: 10 cze 2017 - 23:28

- przepraszam pomagał mi kolega Grzesio , który jest nieoceniony w takiej demolce....prosił o rehabilitacje ,......

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających.

NA FORUM CENZURALNIE SIĘ WYSŁAWIAMY :!: <czerwona> -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. I jeszcze zwykłą HB i scenica więc nie raz to robiłem, ale żeby się tak denerwować to nie musiałem. Na drugi raz pamiętaj, że dach możesz otworzyć i zamknąć awaryjnie (czyli powoli ręcznie).

obciąłem te p........lone tuby

Jak byś chciał te tuby to mam, oddam za cenę przesyłki.

trzeba moduł przyuczać

Moduł trzeba przyuczyć aby szyba opuściła się za jednym naciśnięciem przycisku.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle było gadki o tym jak sie naprawia moduł szyb.

A TAK NAPRAWDĘ NIKT Z WAS NIE WYMIENIAŁ MODUŁU !!!! - TYLKO MÓJ KOLEGA Grzesiek mi to wymienił pod domem.

MA fIATA I SIĘ NA Renauklt nie zna - jedna pomógł. - bo każde auto to złom.......tak mówi....

wstydzie się- takie forum a nic nie wiecie na taki błachy temat szybv tylny z modułem.

rozumiem , iz to jest mój ostatni post.....

żegnam kolegów

było miło

dziekuję

 

Dodano: 10 cze 2017 - 23:52

tak

łatwo ci powiedzieć ...

- modułu wyciągłem ( są przykręcane śrubką torks 8, zaczepy są od modułu z przodu i z tyłu - śrubokręt płaski załatwia sprawę + lusterko. )

jak się otwiera RĘCZNIE DACH - JAK SIĘ DOMYKA W/W DACH RĘCZNIE ? - w instrukcji obsługi potrzebne są dwie osoby. co ty na to ?

 

Ps. szukam kogoś kto ma 17` koła.

masz słuszność niepotrzebnie się uniosłem....dla jednych to proste i łatwe dla innych to wielka sprawa....:)

 

Dodano: 11 cze 2017 - 00:02

mireczku 01

co z awaryjnym otw/ zam dachu ?

powiedziałeś A dopowiedZ B :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!