Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie do użytkowników 1.6 8V


eloziom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie, były jakieś 2 rodzaje silników 1.6 8V ? ja ma ze srebrnym deklem zaworowym (gładki) a jak przeglądałem zdjęcia na Allegro to 90% ma czarny dekiel z napisem Renault. Czy wiecie może czy w tych silnikach były różne bagnety do poziomu oleju (w moim mam chyba bagnet od tego z czarnym deklem metalowy a chyba u mnie był orginalnie plastikowy krótszy). Czym te silniki się od siebie różnią i jak odróżnić wersje 75 od 90 KM. bo są ponoć dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że mam silnik jaki 703 czy 720 i ile koni ?

a bagnet są na pewno inne (i pewnie też są ine rurki je prowadzące) bo mam bagnet od silnika z czarnym deklem i jest zadługi o ok 8 cm. bo tyle mam na nim oleju nad maximum po wymianie (nalałem 3,5 litra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Megane jest kupiona u Kilianczyka w Warszawie więc czy na pewno nie jest to 720 75 KM tylko 90 ? na drzwiach mam 1.6 e, to dlaczego mój silnik wygląda inaczej niż 95 % innych 1.6 i mam inny bagnet oleju bo wsadziłem od 1.6 (takiego jak ma 95% osób - z czarnym deklem) i nie pasuje, pokazuje ok 8 cm. ponad maxa a dopiero olej wymieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałem jest poprawnie zinterpretowane

 

Szukaj nr silnika to będziesz wiedział jaki masz, powinien być na bloku silnika

 

Jesteś pierwszym właścicielem auta? Jak nie to niekoniecznie renault musiało zawinić, może któryś z poprzednich właścicieli coś zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 właścicielem ale mam książkę serwisową, może ktoś mi powie dlaczego w takim razie razie były silniki z różnymi deklami zaworowymi i czym one się różnią. Jak przeglądałem zdjęcia na Allegro to wszystkie czyli 95% z czarnym deklem z napisem Renault ma bagnet z końcówką w kształcie kostki a te parę co znalazłem ze srebrnym deklem bez napisu miału bagnet zakończony okrągłym uchem, wydaje mi się że bagnety są innej długości bo są różne rurki prowadzące je. I takiego bagnetu plastikowego z uchem nie mogę nigdzie dostać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem ale mi chodzi oto kiego grzyba Renault wypuszczało w tym samym roku ten sam model Megane 1.6 8V z dwoma różnie wyglądającymi silnikami (inne dekle zaworowe, w innym miejscu wlew oleju, inna długość rurki bagnetu i inny bagnet). Przez to że mój silnik jest rzadkością nie mogę teraz dokupić używanego bagnetu oleju bo poprzedni właściciel zgubił orginalny i wsadził bagnet od tego silnika popularnego z czarnym deklem Renault który jest za długi i nie pasuje (jest metalowy z blachy a powinien być plastikowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ silnik jak piszesz mniej popularny był wykorzystywany do wersji z automatyczną skrzynią biegów dlatego go wypuszczali.

podejrzewam że ktoś wymieniał silnik w twojej i kupił inny innej możliwości nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak czy jesteś pewien że ten silnik by montowany w automatach ??

 

Prośba do Broniusia, jesteś z Warszawy może wiesz gdzie mogę dostać używany bagnet do mojego silnika ?. Na Strażackiej nie ma, części francuskie w Sulejówku też nie ma (tam raczej nowe), szrot Stara Miłosna nie ma, szrot meganauto w Dębe przed Mińskiem Maz. też nie ma. Szukałem w google "części francuskie" i obdzwoniłem wszystkie szroty z częściami używanymi do francuzów w Polsce i nigdzie nie maja plastikowego bagnetu, jak masz jakiś pomysł to proszę o pomoc.

 

A tak wygląda mój silnik:

 

musisz być zalogowany żeby widzieć zdjęcia

post-4178-1195223228_thumb.jpg

post-1-1195223228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!