Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stacyjka nie odbija.....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety i mnie dopadł problem nie odbijającej stacyjki. W stacyjce nie ma możliwości wymiany wkładki (jak w zamku), żeby wymienić stacyjkę a kluczyk został ten sam.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan.

 

Kupić stacyjkę na allegro: stacyjka

 

A w wolnej chwili spróbować naprawić moją stacyjke (opis naprawy na poprzedniej stronie). Gdyby mi się udało naprawić stacyjkę to wiadomo, wstawił bym zpowrotem swoją a gdyby mi się nie udało jej naprawić musiała by zostać ta zakupiona na allegro, tylko czy jest sens kupować takie tanie zamienniki (28zł), czy czasem zaraz się nie rozleci taka stacyjka.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma sens to juz sam musisz sie zdecydować.

A co do tego:

A w wolnej chwili spróbować naprawić moją stacyjke

...to popstrykaj kilka fotek z tej operacji, może się do manuala przydać jak zakończy się powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak planuje właśnie zrobić, zrobie manuala z wymiany stacyjki i z naprawy stacyjki ale to za jakiś czas bo teraz mam bardzo bardzoo dużo pracy w pracy i będę łapał nadgodziny więc wolnego czasu praktycznie nie będę miał.

 

Dodano: 24 lip 2012 - 23:02

Czy to ma sens to juz sam musisz sie zdecydować

 

Może ktoś kupował taką stacyjkę i może wypowiedzieć się na ten temat, czy lepiej kupić ten zamiennik za 28zł czy lepiej dołożyć drugie tyle i kupić oryginalną stacyjkę na stacji demontażu pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej z demontażu masz większe szanse na podmianę tego co u Ciebie zepsute. To jednak używka, o niewiadomym stanie sprężyny i styków.

Przy kupnie nowego zamiennika masz nowe kluczyki do podpięcia do obecnego i nikłe szanse, że w środku jest identycznie jak w fabrycznej, by dało się nową ze starą pożenić.

Ja bym poszedł w próbę podmiany samej sprężynki albo jej odwrócenie jak w tym poscie:

http://megane.com.pl/topic/4423-stacyjka-nie-odbija/page__view__findpost__p__47022

No chyba, że jest inaczej złamana i do tego przyda się ta z demontażu.

Robota precyzyjna ale brak późniejszych problemów z immo i innymi klockami. Masz te same kluczyki, z tym samym EEPROMEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze.!!! No tak, właśnie uświadomiłem sobie a właściwie Ty gojgien uświadomiłeś mi, że zmieniając stacyjkę już chyba nie wprowadze kodu awaryjnego prawda.?? A kod wprowadzić trzeba chociażby przy konieczności zaprogramowania pilota.

 

Trzeba by razem ze stacyjką wymieniać komputer żeby nie było problemu albo naprawić własną stacyjkę.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by razem ze stacyjką wymieniać komputer żeby nie było problemu albo naprawić własną stacyjkę

Komputera nie musisz wymieniać, w najgorszym wypadku zdejmujesz IMMO.

Przy podmianie stacyjki na inną, musisz mieś możliwość podmiany grota w Twoim obecnym kluczyku, by elektronika w uchwycie została ta co jest, a grot mechanicznie pasował do innej kombinacji zapadek w stacyjce. Niestety do pozostałych zamków, taki zmieniony kluczyk pasował nie będzie. (jest wprawdzie nikła szansa na poprzestawianie zapadek i dopasowanie do rzeźby kluczyka ale to trzeba mieć szczęście by pasowało.

To co pokazałeś na fotce (zamiennik) wygląda jakby grot był w plastikowy uchwyt zatopiony na stałe czyli tak czy inaczej, masz dodatkowy kluczyk tylko do stacyjki. Obecny musisz nadal mieć z powodu elektroniki i grota do zamków drzwi.

Kupując z demontażu, najlepiej kupić komplet stacyjka i wszystkie zamki, oraz komplet kluczyków z jednego rozebranego auta, wtedy podmieniasz komplet, a w Twoich kluczykach tylko groty zmieniasz i znowu pasuje to tak jak teraz, albo kupujesz tylko stacyjkę, która służy jako dawca części mechanicznych do naprawy tej stacyjki którą teraz posiadasz, bez dodatkowych zakupów i wymian. By to pasowało, musi to jednak być fabryczna, a nie zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma może ktoś taką zepsutą stacyjkę która nie odbija.?? Zanim rozebrał bym swoją to zobaczył bym jak to wygląda a nie powiedziane że nie naprawił bym takiej stacyjki, może by się udało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakby ta zepsuta miała rozwalony bębenek, wypalone styki lub coś innego ale by odbijała.

Miałbyś już tą potrzebną sprężynę.

Pomysł z monostabilnym wyłącznikiem jako przycisk rozrusznika całkiem ciekawy jako alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pisze kolega na pierwszej stronie tego tematu można wykorzystać starą sprężynkę, może nie w każdym przypadku. Generalnie chodzi o to że gdyby miał ktoś stacyjkę która nie odbija, nauczył bym się i zorientował co i jak zanim rozebrał bym swoją, a tak jak mówie, możliwe że naprawił bym tą czyjąś stacyjkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK- OK, podpowiadam tylko, by szukać z jakimkolwiek uszkodzeniem, nie tylko nieodbijającej.

Nie zawężać poszukiwań tylko do takiej, ze złamaną sprężyną

Jak trafisz przykładowo na wypalone styki, albo rozwiercony zamek, to sprężyna może być nienaruszona, a to lepiej dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!