Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alan 109 czy Onwa MK3


dj-doc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos z Was ma te radyjka? Alana 109 pewnie ma wielu lub kilku a czy ktoś posiada radio Onwa MK3?

Prosiłbym o ewentualne doradzenie, które z tych dwóch wybrać.

Antena do tego to magnesowa Titanium 7001.

Poruszam się autem głównie w mieście, czasami trasa Bytom - Gliwice, kilka razy w roku dalsza trasa głównie droga S7 na Kielce ( w granicach 150 - 200 km ) oraz wypady wakacyjne głównie nad nasze piękne morze.

Z góry dziękuję za opinie.

p.s

Proszę nie pisac: dołóż kilka złotych i kup ...

Zależy mi na Waszych opiniach o tych konkretnie radyjkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych dwóch :!:

 

Witam

Takie odpowiedzi sa najlepsze :!: .

Kolego czy mógłbyś napisać coś więcej?

Podaj przynajmniej kilka powodów dlaczego tak uważasz?

Miałeś styczność z tymi radyjkami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Postanowilem się tu wtrącić . Ręce mi opodają jak czytam posty typu to szumofon,dołuż i kup lepsze itd. Osobiście używam Miland 100+ z biedronki z grosze . Żona kupiła jako prezent ,ale przed kupnem nie zrywała nocy czytając całą zawartość internetu na temat CB. I dobrze bo kasy zostało dziewczynie na waciki. Ale poważnie. Alana używam w megi + ml presi..Efekt jest dobry. Nie mam zakuceń świzdów,dwizdów czy stuków.To też temat auta o którym nikt nie wspomina,Doświadczenie i zmiana samochodów mówi mi że ten sam zastaw na np.Na kamazie nie bedzi tak efektywny jak na starze(nazwy mają charakter przykładowy)Wracając do milanda 100 w mojej megance robi robotę na poziomie np.presidenta(Tak kochanego przez wszystkich)ale gdy przekładam go do ciężarówki(i stroje) to już jest lipa.To już moja własna ocena ,ale myślę że dużo znaczenia ma sprawność elektryki w danym aucie. Bo np. W megi jest chyba wszystko ok i radio robi robotę .W dużym stan ele. Jak i reszty doje sporo do życzenia . Odnośnie pierwszych słów mojej wypowiedzi dodam że alan nie jest moim pierwszym radiem.Napewno najtańszym,a szumy to klasyka:)I dobry pobudzacz na trasie jak zasypiasz:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co słyszysz to tylko połowa tematu, ważne jak Ciebie słyszą i czy nie jest to upierdliwe.

Wiele takich przypadków już opisałem w swoich postach, a uwierz że mając w rejonie kilka czynnych kopalń słyszy się takie szumofony bardzo często, wielu "węglarzy" z byle czym tu przyjeżdża. Niejednokrotnie więcej w tym wspomnianych gwizdów jak normalnej czystej transmisji. Jak do tego nadający jeszcze nałoży swój regionalny akcent, to jakbyś Rumuna słyszał. Słyszysz ale nic nie rozumiesz. Ci z podkręconym na max echem, też mają chyba coś z samooceną nie tak....

Nie znaczy to że hołubię presidenta, sam mam YOSAN-a 120PRO i nie mam zamiaru go zmieniać.

Radio, a szczególnie antena musi być do auta dopasowana.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tą wypowiedzią zwrócić uwagę na temat nie poruszany nigdzie . Czyli tego właśnie że te same zestawy pracują inaczej na innych autach.

I że tani sprzęd nie musi być od razu skreślany.Gdy żona jeżdzi z moim biedronkowym cb.To ja nie mam zastrzeżeń kiedy z nią rozmawiam .Gdzieś kiedyś słyszałem że 70% skuteczności to antena .Co do presidenta to osobiście uważam że to solidna marka za co się płaci. Jednocześnie przekonałem się że sporo tańszy sprzęt potrafi być saskakująco doby. Złotego środka nie ma . Cb to temat rzeka na który składa sie setki tematów . I ciężko tu dyskutować ,co najwyżej można wymiwniać się obserwacjami .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!