Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z akumulatorem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno kupiłem renault megane 1.4 97r. Na początku odpalił ładnie, dojechałem nim do domu i tam zaczął się problem. Otóż następnego dnia auto nie odpaliło, więc wziąłem akumulator i naładowałem w domu do pełna. Autko ładnie odpaliło i podczas jazdy wszystko było ok. Następnego dnia auto nie odpala. Myśle ki czort i z pomocą sąsiada, który pchał auto odpaliłem i normalnie znowu działało(światła i radio też). No i znowu następnego dnia to samo, więc tym razem kumpel przyjechał autem i odpaliłem przez kabelki. Podjechaliśmy jakieś 3km dalej do kumpla na garaż bo chcieliśmy coś zobaczyć. Po 3h auto znowu nie odpala. Prostownik i po podłączeniu autko od razu zapala. Akumulator podczas jazdy się ładuje, wystarczy tylko na jakieś 10s podpiąć i auto odpala. Pomoże mi ktoś, bo nie wiem czy mam kupywać nowy akumulator czy co...

 

Dodano: 29 gru 2012 - 10:11

Prosze o usunięcie jednego tematu, ponieważ przez mały lag kompa, wysłało się 2 razy...

Poleciał ten drugi temat, tam było mniej odpowiedzi.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kręcenia sprawdź jaki jest spadek napięcia jeśli prąd podczas kręcenia spada poniżej 10V to masz gdzieś z warcie np. w rozruszniku i nie odpala. Ile lat ma akumulator? Jakie jest ładowanie 13.8 - 14.5 w tych granicach powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na aku, choć, jak mówi kolega, najlepiej podjedź i sprawdź. Ale jeśli masz (a masz prawdopodobnie jakiś aku powiedzmy z 06-08 (a tak wskazuje rocznik) to i tak wymiana na nowy, choćby taniego Jenoxa, jest wskazana, zwłaszcza wobec takich zim jak ostatnio miewaliśmy. Chyba, że masz za mało mocy, ale wg wyszukiwarki J. to nawet 55 Ah powinno wystarczać, więc pewnie po prostu aku stary i rozładowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!