Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak mocy, duze spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam megane 1.6 8v + gaz sekwencja. reno duzo pali, brak mocy,problem z obrotami czasami zlapie ok 2tys i tak sie utrzymuje. silniczek krokowy wymieniony, przepustnica wyczyszczona, cewki ok, komputer nie wykazuje bledow, mialem filtr stozkowy zmienilem na orginalny troche sie poprawilo ale i tak nadal to nie moje reno. co moze byc z tym autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało danych żeby cokolwiek powiedzieć,no i czy 16l na trasie czy w mieście?

1.Jak odpala na zimnym i ciepłym?

2.Jakie obroty po odpaleniu,czy stabilne?

3.Jakie obroty na wolnych po rozgrzaniu?

4.Paliwem śmierdzi pod maską,z tłumika czy spod samochodu?

5.Stało się tak nagle czy narastało od pewnego czasu?

6.Gaśnie w trakcie jazdy, a jeżeli tak to na obu paliwach czy tylko na gazie.?

7.Brak mocy na gazie czy na benzynie też?

8.Co było przerabiane oprócz filtra powietrza i czy stało się tak po przeróbkach?

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.odpala i na zimnym i na cieplym

2. obroty sa zawsze rozne raz sa ok a raz za wysokie lub za niskie

3. tak jak punkt 2

4. paliwem smierdzi w kabinie i obok auta

5. narastalo od pewnego czasu

6. reno gaslo i na bezynie i na gazie dopiero po wymianie silniczka krokowego przestal gasnac

7. brak mocy i na gazie i na benzynie

8. filtr stozkowy mialem rok czasu i bylo wszystyko ok

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Układ zapłonowy ok(świece,cewki,kable)? Pytam bo smród paliwa wskazuje na wypadanie zapłonów.U mnie tak było a smród wydobywał się z tej plecionki na wydechu.Pomimo wypadania zapłonów świece u mnie były ładnie wypalone,suche. Co do braku mocy to posprawdzaj szczelność wszystkich wężyków podciśnienia no i sam map sensor(napięcia na pinach),to że go odepniesz i silnik gaśnie nic nie znaczy bo na odpiętym znowu go odpalisz. Brak mocy może też być z powodu rozjechania się map wtrysku.LPG narzuca swoje złe ustawienia mapie Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!