Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaryjne migają po wyłączeniu silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni mam problem w swoim sceniolu 2005 rok 1.9dci,więc po wyłączeniu silnika migaja mi awaryjne migaja 3 krotnie z krótka przerwa.byłem u elektoników nikt nic nie wie podłączali pod komputer i nic.jak włącze silnik przestaja migac.auto normalnie sie zamyka z karty i systemem wolne rece.prosze o jakies informacje.

lapka2.gif

 

Regulamin pkt. 5.7 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych samochodach awaryjne działają na zasadzie elektroniczne zamykanej masy czyli do przełącznika jest doprowadzona stała masa a po wciśnięciu włącznika jest podawany stały + na kierunki a przekaźnik zamyka i otwiera obwód masą więc szukaj przejścia za włącznikiem do przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Może nie wiesz, że masz alarm. Zwykły alarm fabryczny montowany jest pod tapicerką z lewej strony w bagażniku, tak, że nie widać czy ma się alarm czy nie. Raczej powinny być wtedy z tyłu czujniki przyczepione do podsufitki (mało widoczne w kolorze tapicerki). Jeżeli nie masz samochodu od nowości, to może ktoś coś kombinował, coś odłączył itp, bo alarm mu wariował. Zdejmij lewą tapicerkę bagażnika i zobacz czy jest tam skrzyneczka z alarmem. W tym poście Mój odnośnik w papierowej instrukcji jest pokazane jego umiejscowienie.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro to sprawdzę. Dziwny przypadek z tym autem tak z dnia na dzień się mu to włączyło i wariuje. Zauważyłem jeszcze to ze czerwona dioda od immobilizera nie gasnie ale auto normalnie odpala.

Edytowane przez Tadzin94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Witam. Jestem posiadaczem Renault Clio 3 1.5dci z 2006roku. Borykałem się z problemem włączających się świateł awaryjnych od razu po wyłączeniu silnika. Przy okazji zauważyłem,że nie gaśnie dioda immobilizera,tylko leciutko świeci. Auto odpalało normalnie. Problemem okazała się woda,znajdująca się pod dywanikami (u mnie na całej podłodze). Po stronie pasażera (mam wersję angielską),czyli po lewej stronie z przodu przy progu,znajduje się duża złączka,która najnormalniej w Świecie była mokra i zaśniedziała. Po wysuszeniu jej i przeczyszczeniu,wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję,że komuś się przyda mój post,bo ja straciłem mnóstwo czasu na znalezienie usterki. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Awaryjne migają po wyłączeniu silnika

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!