Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaśniejszy strumień światła w Megane przedliftowym


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem światłomierzem oraz konsultowałem kwestię żarówek w Instytucie Transportu Samochodowego.

Do mojej meganki 2003r idealnie pasują żarówki blue vision philipsa.

Kwestia blue jest mocno przesadzona - chodzi o bielszą biel i to widać (próżno szukać udawanych ksenonów).

Tylko te sprawdzałem (tak wyszło)

Co to znaczy pasują....

Producenci w celu uzyskania jaśniejszego strumienia skracają żarnik, ponieważ normy dotyczące oddawania światła nie mogą zostać przekroczone ( mierzone dookólnie).

Bardzo często skrócenie żarnika i większe skupienie światła powoduje osłabienie świecenia bo reflektor zbiera światło z calego żarnika a nie jego środka.

W przypadku megane jest inaczej, skupienie w centralnej części żarnika powoduje wzrost jasności.

Moje drugie auto w tym samym wieku z ksenonami świeci słabiej!

Oba auta nie bite z polskiego salonu i w tym samym wieku (czyli lampy mają już 9 lat).

Niestety dwukrotnie słabsza trwałość!

 

Dzięki może komuś się to przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić dokładnie to trzeba było przed tym pomiarem wymienić w jednym i drugim aucie źródło światła na fabrycznie nowe. I wtedy dokonywać pomiarów. Twoje lampy xeonowe mogą mieć palniki już dawno używane i na wykończeniu. A w drugim założyłeś nowe żarówki. Sorry ale takie testy do mnie nie przemawiają.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję, palniki w xeonach zawsze powinno się wymieniać parami. Bo potem jest duża różnica w oświetleniu przed autem. A czym się zajmuje Instytut Transportu Samochodowego to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasują żarówki blue vision philipsa.

Albo ja jestem wczorajszy albo nie bardzo łapię sens tego całego postu, tym bardziej, że na temat wymienionych żarówek już sporo na forum napisano.

No ale podobno ktoś forum czyta nie od dziś:!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję, palniki w xeonach zawsze powinno się wymieniać parami. Bo potem jest duża różnica w oświetleniu przed autem. A czym się zajmuje Instytut Transportu Samochodowego to wiem.

 

Niestety nie!

To są stereotypy, które czasami mają pokrycie w rzeczywistości a czasami nie.

W moim przypadku nie (ale byłem przygotowany na drugi zakup)

Edytowane przez PrzemekE55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!